Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: Usta oyuncu Şener Şen 7 yıl aradan sonra…

Usta oyuncu Şener Şen 7 yıl aradan sonra 'Yol Ayrımı' filmiyle sevenleriyle buluşuyor. Yol Ayrımı filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri...

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 15:05, 10/11/2017

mutluluk-zamani-filmMerakla beklenen Romantik Komedi türündeki ‘Mutluluk Zamanı’ filminde, Mert, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan insanlara dönüştüren “mutluet.com.tr ” şirketinin sahibidir. Geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kuran Ada’nın yolları sürpriz bir şekilde kesişir. Mert’in hayatı Ada’yı tanıdıkça değişmeye başlar. Mert’i tanıdıkça ona aşık olan Ada ise ne kadar duygularına engel olmaya çalışsa da başarılı olamaz. Kendisini hep kaybeden biri olarak gören Ada’nın ağabeyi Tarık’ın hayatı ise Mert’le tanıştığında bambaşka bir hal alır. Filmin başrol oyuncuları Barış Arduç ve Elçin Sangu. Yönetmen koltuğunda ise Şenol Sönmez oturuyor.
Mazhar, hayatını babasından devraldığı teskstil imparatorluğunu büyültmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez.

AGRESİF VE ACIMASIZ BİR ADAM…

Dram film seven izleyiciler için bu hafta ‘Yol Ayrımı’ filmini tavsiye edebiliriz. Uzun bir aradan sonra Şener Şen’in sinemaya döndüğü filmde Mazhar, hayatını babasından devraldığı teskstil imparatorluğunu büyültmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez. Fakat Mazhar’ın yaşadığı trafik kazası birçok şeyi değiştirir. Kaza Mazhar’ın hayata yeniden tutunmasını sağlar. Belki böylece geçmişten bugüne fark etmeden taşıdığı ağır yükten de kurtulabilecektir. Bu değişim tabii ki kolay olmayacaktır. Karşılaştığı yol ayrımında, ailesi önünde bir engel olarak beklemektedir. Mazhar Kozanlı, yaptığı tercihin bedelini ödemek ya da pes etmekle karşı karşıya kalacaktır. Filmin başrol oyuncuları Şener Şen ve Rutkay Aziz. Yönetmen koltuğunda ise Yavuz Turgul oturuyor.
dogu

MİLYONER TRENDE ÖLÜ BULUNURSA…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Doğu Ekspresinde Cinayet’. Filmin oyuncu kadrosunda Kenneth Branagh, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer ve Penelope Cruz var. Filmde, 1930’lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi’nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur.Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da vardır.Trenin kara saplanıp durması, Poirot’a yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir. Yönetmen koltuğunda ise Kenneth Branagh oturuyor.
Türk oyuncular ve Azerbaycan'ın en iyi oyuncuları Ferda Amin, İslam Mehreliyev'in de yer aldığı macera başlar.

TÜRKİYE’DE ZOR DURUMA DÜŞMÜŞ BİR AİLE…

‘Yanlış Anlama’ filminin yönetmen koltuğunda Ulaş Cihan Şimşek oturuyor. Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Türkiye'de zor duruma düşmüş bir aile, kendilerine Azerbaycan'dan kalan miras için kalkar, Bakü'ye gider. Azeri ve Türk aile, mirası alabilmek için onlara verilen listedeki maddeleri birlikte yapmak zorundadır. Türk oyuncular ve Azerbaycan'ın en iyi oyuncuları Ferda Amin, İslam Mehreliyev'in de yer aldığı macera başlar. Ama gel gör ki iki aile birbiriyle bir türlü anlaşamaz. İstanbul'un tarihi semtlerinde başlayıp, Azerbaycan'ın benzersiz şehri Bakü sokaklarına uzanan bu macerada, bizi bol kahkaha, aksiyon, dram ve aşk bekliyor.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.
Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Yayınlanma Tarihi:11:06,