Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Bordo Bereliler bu kez Afrin’de
Vizyondaki filmler: Bordo Bereliler bu kez Afrin’de
Zeytin Dalı Harekâtı bitmeden filmi çekildi. 46 askerin hayatını kaybettiği harekatı anlatan film bugün beyazperde de yerini aldı. 'Bordo Bereliler 2: Afrin' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 23 Mart 2018 - 09:44

Merakla beklenen ‘Bordo Bereliler 2: Afrin’ vizyonda yerini aldı. Özel Kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyonu konu alan film. Afrin’de başlayıp, Bursa İnegöl’de son buluyor. Yönetmen koltuğunda ise Erhan Baytimur oturuyor.

 Özel Kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyonu konu alan film. Afrin'de başlayıp, Bursa İnegöl'de son buluyor.

BABASININ ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN…

Macera filmi seven izleyiciler için bu hafta ‘Pasifik Savaşçı: İsyan’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde babasının uzaylılara karşı kahramanca ölümü sırasında Jaeger pilotluğu eğitimine devam etmekte olan Jake, babasının ölümünün ardından eğitimini terk eder. Bir zamanların umut vadeden pilotuyken suç dünyasına bulaşan Jake’e uzaklaştığı kız kardeşi Mako Mori tarafından son bir şans tanınır. Savaşın gölgesinde büyüyen cesur yeni nesil pilotlara liderlik etmekte olan Mako, dünyayı tehdit eden yeni bir tehlikeye karşı mücadele vermektedir. Yetenekli pilot Lambertve 15 yaşındaki Jaeger hackerı Amara ile güçlerini birleştiren Jake, elinde kalan tek aile ile birlikte dünyanın gördüğü en güçlü savunma hattı olma yoluna baş koyar. Yönetmen koltuğunda ise Steven S. DeKnight oturuyor.

Jake, babasının ölümünün ardından eğitimini terk eder. Bir zamanların umut vadeden pilotuyken suç dünyasına bulaşan Jake'e uzaklaştığı kız kardeşi Mako Mori tarafından son bir şans tanınır.

KÖYDE YAŞAYAN ŞİFACI BİR KADIN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Çocuklar Sana Emanet’. Filmin oyuncu kadrosunda Engin Akyürek, Hilal Altınbilek ve Şerif Sezer var. Filmde geçirdiği trafik kazasının etkisini üzerinden atmaya çalışan iç mimar Kerem’in bir köyde yaşayan şifacı bir kadınla ve diğer köylülerle geçirdiği manevi arınma süreci filmde anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda ise Çağan Irmak oturuyor.

geçirdiği trafik kazasının etkisini üzerinden atmaya çalışan iç mimar Kerem'in bir köyde yaşayan şifacı bir kadınla ve diğer köylülerle geçirdiği manevi arınma süreci filmde anlatılıyor.


ŞATONUN DIŞINA ADIM ATAMAYAN PRENSES

‘Kayıp Prenses’ filminin yönetmen koltuğunda Oleg Malamuzh oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: İstediği her şeye sahip olan Prenses Mila’nın sahip olamadığı tek şey özgürlüğüdür. Kral babasının yüzünden şatonun dışına adım atamayan Mila, sonunda bir fırsatını bulup kaçar. Dışarıda Ruslan adında iyi niyetli, ancak bir şaşkın ve tembel bir ressamla tanışır. İki genç birlikte keyifli zaman geçirirken bu uzun sürmez, 100 yılda bir, bir prenses kaçırma huyu olan büyücü Kornomor, Mila’yı yakalayıp hapseder. Ruslan, aşık olduğu Mila’yı bulabilmek için maceralarla dolu bir yolculuğa çıkmak durumunda kalır.

 Prenses Mila'nın sahip olamadığı tek şey özgürlüğüdür. Kral babasının yüzünden şatonun dışına adım atamayan Mila, sonunda bir fırsatını bulup kaçar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Yönetmen:
Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Son güncelleme: 12:15 - 23.03.2018