Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Çığır açan bir keşif
Vizyondaki filmler: Çığır açan bir keşif
Bilim adamı Gordon Dunn, insanların hatıralarını tıpkı video gibi oynatıp tekrar tekrar izlemelerini sağlayan bir aygıt icat etmiştir. Ancak kısa bir süre sonra gizemli bir şekilde hayatını kaybeder. 'Hafıza' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 26 Ocak 2018 - 13:12

Gözlerinizi kırpmadan izleyeceğiniz ‘Hafıza’ filminde Çığır açan yeni bir cihaz üreten Gordon, cihazın tanıtımından kısa bir süre sonra gizemli bir şekilde ölü bulunur. Gordon'un eşi Carolyn için bu ani ölüm tam bir yıkım olur. Carolyn eşinin kaybı ile başa çıkmaya çalışırken, Dunn'ın çalıştığı şirket Cortex ise bilimadamının ölümü sonrası ortadan kaybolan cihazın peşine düşer. Carolyn yasını tutmaya çabalarken, onu ziyarete gelen gizemli bir adam ise kadının tahmininden çok daha fazla sır taşıyordur. Bu adam Dunn'ın esrarengiz ölümün ardındaki gizemi ortaya çıkartabilecek midir? Yönetmen koltuğunda ise Mark Palansky oturuyor.

hafizaa

DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK KARAR

Macera film seven izleyiciler için bu hafta ‘Labirent: Son İsyan’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Thomas ve arkadaşları Labirent’ten kurtulmalarının ardından hapsoldukları tesisten kaçmayı başarmış ve dünyayı pençesinde tutan acımasız organizasyon W.I.C.K.E.D.’e direnen isyancı grup Right Hand ile bir araya gelmeyi başarabilmişlerdir. Ancak Teresa’nın ihaneti sonucu grup kendini bir kez daha W.I.C.K.E.D.’a karşı mücadele ederken bulmuş, bu mücadele sırasında Minho’nun, organizasyon tarafından yakalanmasını engelleyememişlerdir. Minho’yu kurtarmak için yola çıkan Thomas ve arkadaşları organizasyonun peşine düşer. Bu uğurda aldıkları kararlar yalnızca arkadaşlarının değil, dünyanın da kaderini değiştirecektir. Yönetmen koltuğunda ise Wes Ball oturuyor.

Thomas ve arkadaşları Labirent'ten kurtulmalarının ardından hapsoldukları tesisten kaçmayı başarmış ve dünyayı pençesinde tutan acımasız organizasyon W.I.C.K.E.D.'e direnen isyancı grup Right Hand ile bir araya gelmeyi başarabilmişlerdir.

OYSA GERÇEK HİÇ DE ÖYLE DEĞİLDİR

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Ölümlü Dünya’. Filmin oyuncu kadrosunda  Sarp Apak, Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul ve İrem Sak var. Filmde nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşamaktadır. Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Mermer ailesi nesilden nesile kiralık katildir ve dünya çapında etkin olan dev bir organizasyon için çalışmaktadır. Ancak organizasyonun kimi kurallarının ihmal edilmesiyle birlikte işler karışır ve ailenin kimliği açığa çıkar. Artık aile pılını pırtını toplayıp yola koyulmalı ve peşlerindeki dev örgütü atlatabilmelidir. Yönetmen koltuğunda ise Ali Talay oturuyor.

Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşamaktadır.

CESUR VE MACERAPEREST ROBOT

‘Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar’ filminin yönetmen koltuğunda Leon Ding oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Cesur ve maceraperest robot Coco, efsaneler ve masallarla dolu Orta Dünya Krallığı’nın harikalarından biri olan Altın Geyik’in yerini keşfeder. Ancak Altın Geyik’i çalmak isteyen hırsızlar vardır. Onu korumak için en güvendiği ve yakın olduğu arkadaşlarını toplayarak bir ekip oluşturur. Hırsızlar geyiği kişisel çıkarları, Coco ve arkadaşları ise ormanın ahengini koruyabilmek için istemektedir. Altın Geyik’e ilk ulaşan kim olacaktır?

Cesur ve maceraperest robot Coco, efsaneler ve masallarla dolu Orta Dünya Krallığı'nın harikalarından biri olan Altın Geyik'in yerini keşfeder.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.
Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ