Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Devlet Başkanının kızı bir anda ortaya çıkınca…
Vizyondaki filmler: Devlet Başkanının kızı bir anda ortaya çıkınca…
Uluslararası siyasi zirveye katılan Arjantin başkanı Hernan Blanco, Latin Amerika liderleri zirvesi için dünya kamuoyunun karşısına çıkar. Ancak burada, kızının da bir parçası olduğu başka bir gizemli olay ortaya çıkacaktır. 'Zirve' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 12 Ocak 2018 - 12:12

Pürdikkat izleyeceğiniz ‘Zirve’ filminde La Cordillera’da düzenlenen üst düzey Latin Amerika siyasi zirvesine katılanlardan biri de Arjantin başkanı Hernan Blanco'dur. Bu zirve sadece Latin Amerika'yı değil tüm dünya ülkelerini etkileyecektir. Kendi ülkesi ve diğer ülke başkanlarının Hernan'dan birçok beklentisi vardır. Ülkesi için oldukça önemli kararlar alması gereken bu dönemde onu zor duruma sokan birçok etken vardır. Damadı Hernan'a şantaj yapmaktadır. Geçmişi ile ilgili sırlar ortaya çıktıkça Hernan'ın huzursuzluğu da artar. Hernan Blanco, koltuğunu korumak ve ailesi ile prensiplerine sahip çıkmak arasında vermek zorunda olduğu zor bir kararın eşiğindedir. Yönetmen koltuğunda ise Santiago Mitre oturuyor.

Ülkesi için oldukça önemli kararlar alması gereken bu dönemde onu zor duruma sokan birçok etken vardır. Damadı Hernan'a şantaj yapmaktadır. Geçmişi ile ilgili sırlar ortaya çıktıkça Hernan'ın huzursuzluğu da artar.

UÇAK TRAJİK BİR ŞEKİLDE KAZA YAPARSA…

Dram film seven izleyiciler için bu hafta ‘Aramızdaki Sözler’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Ben Bass ve Alex Martin aynı uçakta yolculuk yapan iki yabancıdır. İçinde bulundukları uçak trajik bir şekilde kaza yapar. Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezde uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler. Fakat yardım gelmeyince yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Ben ve Alex hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmek zorundadır. Yönetmen koltuğunda ise Hany Abu Assad oturuyor.

Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezde uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler.

ZELİHA KARİYER YAPMANIN YOLLARINI ARARSA…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Deliha 2’. Filmin oyuncu kadrosunda Gupse Özay,  Eda Ece,  Aksel Bonfil,  Derya Alabora ve Esin Eden var. Filmde, Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başına dert açan Zeliha aşk hayatını bir kenara bırakıp artık kariyer yapmanın yolunu arar. Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha'nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Artık Zeliha'da iş dünyasına adımını atmıştır. Büyük umutlarla çalışmaya başlayan Zeliha, hayalini kurduğu şeylere ulaşabilecek midir? Yönetmen koltuğunda ise Gupse Özay oturuyor.

Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha'nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Artık Zeliha'da iş dünyasına adımını atmıştır.

ZAMANA KARŞI MÜCADELE EDEN ADAM…

‘Yolcu’ filminin yönetmen koltuğunda Jaume Collet Serra oturuyor. Aksiyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Michael McCauley her gün işten eve, evden işe bir hayat yaşayan bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan Michael’ın oldukça sıradan bir hayatı vardır. Ancak eşi ile mutlulukla sürdürdükleri evlilik hayatları bir gün tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Bir komplonun içine düştüğünü fark eden Michael, kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamana karşı mücadele etmek zorundadır.

Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberinde.

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Son güncelleme: 12:19 - 12.01.2018