Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: Efsane geri dönüyor!

Bu hafta sinemaya gitmeyen çok şey kaçırır... Tüm serisi soluksuz izlenen gerilim efsanesi 'Testere' beyazperdeye geri döndü. Testere dışında vizyona bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri...

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 12:30, 03/11/2017

Bütün deliller John Kramer'ı işaret etse de ortada mantıksız bir durum vardır: John Kramer öleli yıllar olmuştur.
JOHN KRAMER ÖLELİ YILLAR OLMUŞTUR AMA…

Gözlerinizi kırpmadan izleyeceğiniz ‘Testere: Jignaw Efsanesi’ filminde, Her biri birbirinden özgün ve korkunç şekillerde katledilmiş cesetler ortaya çıkmaya başladığında polis durumu incelemeye alır. Bütün deliller John Kramer’ı işaret etse de ortada mantıksız bir durum vardır: John Kramer öleli yıllar olmuştur. Filmin başrol oyuncuları Tobin Bell ve Laura Vandervoort. Yönetmen koltuğunda ise Michael Spierig ve Peter Spierig oturuyor.

Bütün bunların üstüne yıllar sonra geri dönen mafya babası Vefa'nın ketenpereye getirdiği Kalender için işler iyice karışacaktır.

YILLAR SONRA GERİ DÖNEN MAFYA BABASI…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Ketenpere’ filmini tavsiye edebiliriz. Kalender (Şafak Sezer) diziler için figüran koordinatörlüğü yapan, zaman zaman kendisi de küçük roller alarak geçimini sağlayan bir adamdır. Uzun yıllardır bu sektörün içinde olmasına rağmen bulunduğu konumdan ileri bir adım atamamıştır. Bütün bunların üstüne yıllar sonra geri dönen mafya babası Vefa’nın ketenpereye getirdiği Kalender için işler iyice karışacaktır. Filmin başrol oyuncuları Şafak Sezer ve Hakan Ural. Yönetmen koltuğunda ise Kamil Çetin oturuyor.
Derya'nın ölümünün ardından yıkılan Hakan bir türlü toparlayamaz. Arkadaşlarının da yardımıyla kızı Elif Zeyno için hayata tutunmaya çalışır.

KENDİ ACILARIYLA BOĞUŞAN BİR ADAM…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’. Filmin oyuncu kadrosunda Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Bestemsu Özdemir Ege Aydan var. Filmde, Hakan ve Derya köklü arkadaşlıklarının ardından birbirlerine aşık olmuş, masalsı bir aşk yaşamışlardır. Aşklarının meyvesi bir de bebekleri olmuştur. Ancak hayat Derya’yı zamansızca Hakan’ın ve bebek Elif Zeyno’nun yanından almıştır. Derya’nın ölümünün ardından yıkılan Hakan bir türlü toparlayamaz. Arkadaşlarının da yardımıyla kızı Elif Zeyno için hayata tutunmaya çalışır. Bir gün tesadüf eseri sıradışı ve kendi acılarıyla boğuşan bir kadın olan Candan ile tanışır. Yavaş yavaş Hakan’ın hayatına giren Candan, Hakan’la ilginç bir arkadaşlık kurar. İkili birbirlerinin yaralarına iyi gelebilecek midir?… Yönetmen koltuğunda ise Mustafa Uğur Yağcıoğlu oturuyor.
Yardımcıları Robo ile birlikte Himalayalar'ın derinliklerinden, sonra da Nepal'in buzullarından geçen macera dolu bir yolculuğa çıkarlar.

HAZİNE AVCISI VE KAŞİF BİR BABA…

‘Macera Günlükleri’ filminin yönetmen koltuğunda Kamal Bansal oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: 9 yaşındaki Mo ve 12 yaşındaki Melody'nin babaları Willard, hazine avcısı ve kaşiftir. Bir gün ardında ipuçları bırakarak ortadan kaybolur. Babalarını bulmak için ipucunu çözmeye çalışan kardeşler babalarının yakın arkadaşı Hint bilim adamı ve mucit, Profesör Shonku'nun yardımına başvururlar. Yardımcıları Robo ile birlikte Himalayalar'ın derinliklerinden, sonra da Nepal'in buzullarından geçen macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Fakat babalarının ortaya çıkardığı hazinelerin peşinde olan, eski düşmanları Franzotti ve adamları da onları takip etmektedir. Profesörün çılgın icatları sayesinde Mo ve Melody, gökyüzünde görünmeyen bir duvarın arkasında, sadece birkaç kişinin görebildiği Sihirli Ada isimli gizli bir dünyaya ulaşır. Mo ve Melody; dinozorlar, ejderhalar, unicornlar gibi mistik canlılara ve rengarenk ağaçlara, çiçeklere ev sahipliği yapan bu büyülü yerde babalarını bulabilecek midir?

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Yayınlanma Tarihi:10:57,