Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Gözler Angelina Jolie’den sonra Alicia Vikander’ın üstünde…
Vizyondaki filmler: Gözler Angelina Jolie’den sonra Alicia Vikander’ın üstünde…
2003 yılında Angelina Jolie'nin başrolünü oynadığı 'Tomb Raider' filmi 15 yıl aradan sonra yeniden izleyicinin karşısına çıktı. Merakla beklenen filmde gözler bu kez Angelina Jolie'nin yerine oynayacak Alicia Vikander'da olacak.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 16 Mart 2018 - 14:34

‘Tomb Raider’ filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..

Uzun zamandır merakla beklenen ‘Tomb Raider’ filmi beyazperdede yerini aldı. Filmde babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Ancak ortaya çıkan yeni bir antik eser sonucu babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birdenbire Lara kendini yalnızca keskin zekası, dirayeti ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken, kendi sınırlarının ötesine geçmeyi de öğrenmelidir. Yönetmen koltuğunda Roar Utkaug oturuyor.

babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra'da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır.

TUTUKLU OLAN ARKADAŞLARINI SERBEST BIRAKMALARI İÇİN…

Gerilim film seven izleyiciler için bu hafta ‘Entebbe’de 7 Gün’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde 1976 yılında içerisinde 248 yolcunun bulunduğu, Tel Aviv’ten Paris’e giden bir uçak 4 korsan tarafından kaçırılır. İkisi Filistinli ikisi ise Alman olan korsanlar tarafından ele geçirilen uçak, Uganda’daki Entebbe Havaalanı’na indirilir, Korsanların amacı İsrail, Kenya, Fransa, İsviçre ve Batı Almanya'da tutuklu bulunan 53 Filistinli’nin serbest bırakılmasını sağlamaktır. Gözler İsrail hükümetine çevrilmiştir. Herkes diplomatik bir çözüm yapılmasını beklerken İsrail hükümeti rehin alınan 248 kişinin hayatını kurtarmak için olağanüstü bir plan yapar. Yönetmen koltuğunda ise Entebbe’de 7 gün oturuyor.

1976 yılında içerisinde 248 yolcunun bulunduğu, Tel Aviv'ten Paris'e giden bir uçak 4 korsan tarafından kaçırılır.

İKİ DÜĞÜN BİRBİRİNE GİRERSE…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Düğüm Salonu’. Filmin oyuncu kadrosunda Şahin Irmak, İrem Sak, Gonca Vuslateri ve Emre Karayel var. FilmdeSeneler önce tanışıp aşık olmuş bir gelinle bir damat bir nikah salonu önünde öpüşür. Rastlantı eseri ikisi de aynı gün, aynı binada farklı salonlarda başkalarıyla evlenmek üzeredir. Olaylar elbette beklendiği gibi gitmez. İki düğün birbirine girer, sırlar ortaya çıkar, ortalık kısa sürede karışır. Yönetmen koltuğunda ise Hakan Algül oturuyor.

Olaylar elbette beklendiği gibi gitmez. İki düğün birbirine girer, sırlar ortaya çıkar, ortalık kısa sürede karışır.

BEKLENMEDİK İKİ MİSAFİR

‘Kaybedenler Kulübü Yolda’ filminin yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin oturuyor. Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Kalabalık bir Kadıköy grubuyla Olimpos'ta eğlenceli bir tatil geçiren Kaan ve Mete, motorlarıyla birlikte İstanbul'a doğru yola çıkar. İki kişi olarak çıktıkları yolculukta beklenmedik iki misafir onlara eşlik eder. Türlü planlarla yaptıkları bu yolculuk onlara yolun, yolcuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi olmadığını gösterir.

Kalabalık bir Kadıköy grubuyla Olimpos'ta eğlenceli bir tatil geçiren Kaan ve Mete, motorlarıyla birlikte İstanbul'a doğru yola çıkar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.
Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Son güncelleme: 18:23 - 16.03.2018