Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Küçük kız böyle kaçırıldı!
Küçük kızının kaçırılması ve ardından öldüğünün tahmin edilmesinden sonra inzivaya çekilmiş, kalbi kırık bir adamın hikayesi... Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 7 Nisan 2017 - 10:44

İzleyenleri derinden etkileyecek olan ‘Baraka’ filmde Çocukluk yıllarında babasının kötü muamelelerine maruz kalan Mack Phillips, yetişkin olduğunda kendine eşi ve 3 çocuğuyla birlikte mutlu bir aile kurmayı başarmıştır. Ancak kalabalık bir kamp tatili esnasında en küçük kızı Missy kaybolur. Kızının kaybıyla tarifsiz bir üzüntü yaşayan, tüm inandığı değerlere sırt çeviren Mack, bir gün tanımadığı birinden bir davet alır. Bu kişinin yaşadığı barakaya gittiğinde daha önce hiç görmediği 3 kişiyle ve gizemli olaylarla karşılacaktır.  Filmin başrol oyuncuları Sam Worthington ve Radha Mitchell. Yönetmen koltuğunda ise Stuart Hazeldine oturuyor.

Kızının kaybıyla tarifsiz bir üzüntü yaşayan, tüm inandığı değerlere sırt çeviren Mack, bir gün tanımadığı birinden bir davet alır.

BABASININ BORCU ÜZERİNE KALINCA…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Talihsiz bir şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Temel Sözer’in oğlu Cünyor Temel, babasının 10 milyon liralık borcunu üzerine alınca, acilen bir yerden para bulması gerekmiştir. Aynı zamanda bir başka problem daha çıkar, şehrin en eski futbol sahalarından birine büyük bir rezidans yapılması planlanmaktadır ve tüm şehir bu inşaatı engellemek istemektedir. Temel, arkadaşları Şota ve Oğuzubillah ile birlikte rezidansı inşa edecek müteahhitin önünü kesebilmek için olmadık şeyleri deneyecektir.  Yönetmen koltuğunda ise Adem Kılıç oturuyor.
 Talihsiz bir şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Temel Sözer'in oğlu Cünyor Temel, babasının 10 milyon liralık borcunu üzerine alınca, acilen bir yerden para bulması gerekmiştir.

PKK’NIN ÇUKURCA BASKINI SONRASI…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Bordo Bereliler Suriye’ filmin oyuncu kadrosunda Feyza Çipa, Açelya Elmasi, Sedat Mert ve Halil İbrahim var. Filmde, Özel Kuvvetlere bağlı Bordo Berelilerin PKK'nin Çukurca baskını sonrası telsizlerini kapatıp Suriye'ye yaptığı operasyonu beyazperdeye yansıyor. Yönetmen koltuğunda ise Erhan Baytimur oturuyor.

Özel Kuvvetlere bağlı Bordo Berelilerin PKK'nin Çukurca baskını sonrası telsizlerini kapatıp Suriye'ye yaptığı operasyonu beyazperdeye yansıyo

YASAK ORMANA GİREN ŞİRİNLER…

‘Şirinler 3: Kayıp Köy’ filminin yönetmen koltuğunda Kelly Asbury oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Şirin Köyü’nde hayat alışıldık düzeninde sürerken Şirine kendilerine benzeyen bazı yaratıklar görür. Şirin Baba, Kayıp Köy efsanesine pek inanmasa da Şirine, yanına Güçlü, Sakar ve Gözlüklü Şirin’i de alarak Kayıp Köy’ü bulabilmek için Yasak Orman’a doğru yola çıkar. Ancak Gargamel’in de bu gizemli köyle ilgili planları vardır ve Şirinler’in oraya Gargamel’den önce ulaşması gerekmektedir.

Şirine, yanına Güçlü, Sakar ve Gözlüklü Şirin'i de alarak Kayıp Köy'ü bulabilmek için Yasak Orman'a doğru yola çıkar. Ancak Gargamel'in de bu gizemli köyle ilgili planları vardır ve Şirinler'in oraya Gargamel'den önce ulaşması gerekmektedir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 10:45 - 07.04.2017