Vizyondaki filmler: Ölümden sonrasını merak etti! Kalbini durdurdu ve…

Beş tıp öğrencisi ölümün ardından yaşamın olup olmadığını merak edince.. Her biri kısa periyotlarda kalp atışını durdurdu. 'Çizgi Ötesi' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi?

Vizyondaki filmler: Ölümden sonrasını merak etti! Kalbini durdurdu ve…

İzleyenleri etkisi altında bırakacak gerilim türündeki ‘Çizgi Ötesi’ filminde, Beş tıp öğrencisi ölümden sonrasına saplantılı hale gelmiştir. Ölümün ardından yaşamın devam edip etmediğini öğrenmeye kararlı olan öğrenciler tehlikeli bir deneye girişirler. Her biri kısa periyotlarda kalp atışlarını durdurur. Böylece hepsi ölüm deneyimi yaşar. Ancak yaptıkları deney giderek tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır. Öğrenciler öteki tarafa geçerek doğaüstü varlıkların dikkatini çekmiştir ve artık her biri geçmişteki hataları ile acı bir biçimde yüzleşecektir. Yönetmen koltuğunda ise Niels Arden Oplev oturuyor.

Ölümün ardından yaşamın devam edip etmediğini öğrenmeye kararlı olan öğrenciler tehlikeli bir deneye girişirler. Her biri kısa periyotlarda kalp atışlarını durdurur. Böylece hepsi ölüm deneyimi yaşar.

21 YILLIK İLİŞKİLERİ AYNI GÜN NOKTALANIRSA…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Aile Arasında’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz'ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir? Oyuncular gala öncesi Sinefilm Rehberi programına film hakkında önemli açıklamlarda bulundu.

Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür.

KOLUNA GERİ SAYIM SAYICI TAKILAN ADAM…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Yarını Yok’. Filmin oyuncu kadrosunda Ethan Hawke, Liam Cunningham, Rutger Hauer ve Nathalie Boltt var. Filmde, Travis Conrad, bir kiralık katildir. Kendisine verilen son işi sırasında öldürülür; fakat tam 24 saat sürecek olan bir görev için gizemli bir şekilde diriltilir. Travis'in koluna bir geri sayım sayıcı yerleştirilmiştir. Sayaç sıfıra ulaşana kadar kendisine verilen görevi tamamlaması gerekir, yoksa ölecektir. Travis, kendisine verilen bu bir günde hem görevini tamamlamak hem hayatına mal olan insanlardan intikam almak için çabalar. Yönetmen koltuğunda ise Brian Smrz oturuyor.

ayaç sıfıra ulaşana kadar kendisine verilen görevi tamamlaması gerekir, yoksa ölecektir.

GEÇMİŞİNE DAİR İZLERİ ARARKEN…

‘Geçmişteki Sır’ filminin yönetmen koltuğunda Raşit Görgülü oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Bir fotoğrafçı olan ve ailesiyle yaşayan genç adam Ali, geçirdiği genetik bir rahatsızlık sonucu kendini Bosna Hersek'te, sıra dışı ve hüzünlü bir hikayenin içinde bulur! Bosna'yı hiç bilmeyen Ali, burada geçmişine dair izleri arayacaktır. Bosna'da yaşamını sürdüren Hana ise onu bu yolculuğunda yalnız bırakmayacaktır.

Ali, burada geçmişine dair izleri arayacaktır. Bosna'da yaşamını sürdüren Hana ise onu bu yolculuğunda yalnız bırakmayacaktır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.