Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Sinefilm Rehberi bu hafta vizyona Şanlıurfa’dan baktı
Vizyondaki filmler: Sinefilm Rehberi bu hafta vizyona Şanlıurfa’dan baktı
Bugün, vizyona giren filmleri tanıtırken, Şanlıurfa'nın tarihi zenginliğine sırtımızı verdik. Şanlıurfalı sinemaseverlerle de sohbet etme imkanı bulduk. Kent sakinleri, son dönemlerde en çok Aile Arasında'yı beğendiklerini belirterek, eskisi kadar konak ve töre dizisi olmamasına da dem vurdu.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 9 Mart 2018 - 11:17

‘Ziyaretçiler: Gece Avı' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..

Merakla beklenen korku dolu ‘Ziyaretçiler: Gece Avı’ vizyonda yerini aldı. Filmde Arabalarıyla seyahat halinde olan 4 kişilik bir aile, geceyi geçirmek için gözlerden uzak bir prefabrike eve yerleşir. Rahatları yerinde gibidir, ancak bir süre sonra ziyaretlerine gelecek 3 kişilik maskeli saldırgan grubu, geceyi tam bir kabusa çevirecektir. Bu psikopatlar, sabaha dek ailenin peşini bırakmayacaktır. Yönetmen koltuğunda Johannes Roberts oturuyor.

Rahatları yerinde gibidir, ancak bir süre sonra ziyaretlerine gelecek 3 kişilik maskeli saldırgan grubu, geceyi tam bir kabusa çevirecektir.

LOCMAN’DA YAŞAMAYA BAŞLAYAN AİLE…

Dram film seven izleyiciler için bu hafta ‘Locman’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde 1980 yılında geçen filmde bir makinistin hikayesi anlatılıyor. Uğur, makinist olarak çalışan bir adamdır. İşinde terfi ile tayini çıkınca ailesi ile birlikte yeni bir yaşama başlar. Artık depo şefi olacak olan Uğur eşi Handan ve çocukları ile birlikte lojmana yerleşir. Ailesinin yeni ortamlarına alışabilmeleri için elinden gelen yapan Uğur, ön yargı ve korkularını ailesi ve dostlarının yardımı ile üstesinden gelecektir. Yönetmen koltuğunda ise Şükrü Alaçam oturuyor.

 İşinde terfi ile tayini çıkınca ailesi ile birlikte yeni bir yaşama başlar.

AYNI MAHELLEDE YAŞAYAN 3 YAKIN ARKADAŞ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Mahalle’. Filmin oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Serhat Teoman ve Emre Erkan var. Filmde yıllardır aynı mahallede birlikte yaşayan üç yakın arkadaş, Ömer, Sabri ve Kenan evli ve çocuklu, kendi hallerinde esnaflardır. Ancak bir gün mahallelerinin yakınına gelen bir yabancı, hayatlarını tamamen değiştirecektir.

Yıllardır aynı mahallede birlikte yaşayan üç yakın arkadaş, Ömer, Sabri ve Kenan evli ve çocuklu, kendi hallerinde esnaflardır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberinde.

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ