Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: Tedavisi için küveti yılanlarla doldurup…

İşinde yükselme hırsı olan adam gittiği tedavi merkezinden hemen ayrılmak istese de bu kolay olmayacaktır, nitekim o da bu gizemli hastalığa yakalanmıştır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 09:40, 17/02/2017

İzleyenleri derinden etkileyecek olan ‘Yaşam Türü’ filminde, Hırslı genç bir yöneticiye şirketin CEO’su alma görevi verilir. Söz konusu CEO İsviçre Alpleri’nin ıssız bir bölgesinde yer alan, huzurlu ama gizemli bir sağlıklı yaşam merkezinde kalmaktadır. Ancak genç yönetici orada geçirdiği süre zarfında merkezin spasının mucizevi tedavilerinin pek de göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlar. Merkezin korkutucu sırlarını keşfetmeye başladığında ise akıl sağlığı tehlikeye girecektir. Sırları çözmeye çalışan genç adam kendini bir anda o merkezde tedavi amacıyla yatan hastalarla aynı hastalık teşhisine sahip bir halde bulur. Filmin başrol oyuncuları Dane Dehaan ve Jason Isaacs. Yönetmen koltuğunda ise Gore Verbinski oturuyor.

Sırları çözmeye çalışan genç adam kendini bir anda o merkezde tedavi amacıyla yatan hastalarla aynı hastalık teşhisine sahip bir halde bulur.

RECEP İVEDİK, KAŞ YAPARKEN YİNE GÖZ ÇIKARTIYOR

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Recep İvedik 5’ filmini tavsiye edebiliriz. Recep İvedik serisinin beşinci filmi olan yapımda Recep bu sefer yanındaki ekiple birlikte yarım kalan önemli bir işi tamamlamak için yollara dökülüyor. Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye’yi atletizm, boks, güreş vb. sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor. Filmin başrol oyuncuları Şahan Gökbakar ve Orkan Varan. Yönetmen koltuğunda ise Togan Gökbahar oturuyor.

Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye'yi atletizm, boks, güreş vb. sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor.

3 GENÇ KIZI KIÇIRIP ALIKOYAN ADAM…

Bu hafta vizyona girecek ‘Parçalanmış’ filminin oyuncu kadrosunda James Mcavoy, Anya Taylor, Hakey Lu Richardson ve Jessica Sula var. Filmde, Güvenilir psikiyatr Dr. Fletcher, Kevin adlı hastasının en az 23 farklı kişiliği bünyesinde barındırdığını kanıtlamıştır. Ancak henüz tamamen ortaya çıkmamış son bir kişilik vardır ki, meydana çıktığında diğer kişilikleri süpürecek çok vahşi bir karakterin habercisidir. Bu dizginlemesi zor gücün etkisiyle Kevin, 3 genç kızı kaçırıp yaşadığı yerde alıkoyar. Hırslı ve kararlı Casey’nin önderliğinde gençler hayatta kalabilmek için, Kevin içindeki şeytani güce tamamen boyun eğmeden önce oradan kaçmak zorundadırlar.  Yönetmen koltuğunda ise M. Night Shyamalan oturuyor.

Güvenilir psikiyatr Dr. Fletcher, Kevin adlı hastasının en az 23 farklı kişiliği bünyesinde barındırdığını kanıtlamıştır.İlginizi ÇekebilirAdaya gidip böyle intihar ettiAdaya gidip böyle intihar etti

FİZİKSEL VE SÖZLÜ TACİZE MARUZ KALAN ÇOCUK…

‘Ay Işığı’ filminin yönetmen koltuğunda Barry Jenkins oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Chiron’un hayatının 3 dönemi anlatılıyor: Miami’de uyuşturucu bağımlısı ve ihmalkar annesi Paula ile birlikte yaşayan küçük Chiron’un çocukluk dönemi, etrafındaki yaşıtları tarafından sürekli fiziksel ve sözlü tacize maruz kaldığı ergenlik dönemi ve Atlanta’da uyuşturucu satıcılığı yaptığı yetişkinlik dönemi. Film, genç bir insanın hayatının farklı dönemlerini, toplumda yer bulma çabasını ve kendi kimliğini kabullenme sürecini işliyor.

Chiron'un çocukluk dönemi, etrafındaki yaşıtları tarafından sürekli fiziksel ve sözlü tacize maruz kaldığı ergenlik dönemi ve Atlanta'da uyuşturucu satıcılığı yaptığı yetişkinlik dönemi.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.