Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: Yaka paça aşağı attılar

Dürüst ve namuslu bir hayatı geride bırakan adam kendisine gangster yaşamını seçer ve karanlık taraftaki hayatında ödenmesi gereken bir bedeli vardır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 09:57, 03/02/2017

Aksiyon sahneleriyle gözlerinizi ayıramayacağınız ‘Geceni Kanunu’ filminde, 1920’lilerin suç gezen Boston kentinde Joe Coughlin adında bir adam nam salmıştır. İçki yasağı halen devam etmekte ama illegal yollardan kırılmaktadır. Dürüst ve namuslu bir hayatı geride bırakan Joe kendisine kötü şöhreti gangster yaşamını seçer. Küçük yaştaki hırsızlık kariyerini geride bırakan adam artık şehrin en korkutucu gangsterlerine hizmet etmektedir. Joe gangster olmanın ününü ve ganimetlerini sevmektedir fakat ‘karanlık taraftaki’ hayatın da ödenmesi gereken bir bedeli vardır. Üstelik Joe’nun babası şehir polisidir.  Filmin başrol oyuncuları Ben Affleck ve Zoe Saldana. Yönetmen koltuğunda ise Ben Affleck oturuyor.

1920'lilerin suç gezen Boston kentinde Joe Coughlin adında bir adam nam salmıştır. İçki yasağı halen devam etmekte ama illegal yollardan kırılmaktadır. Dürüst ve namuslu bir hayatı geride bırakan Joe kendisine kötü şöhreti gangster yaşamını seçer.

7 GÜNÜN SONUNDA İNSANLARI ÖLDÜREN…

Korku filmi seven izleyiciler için bu hafta devam filmiyle ‘Halka 3’ filmini tavsiye edebiliriz. Sıradan bir lise öğrencisi olan Julia ve üniversiteye giden erkek arkadaşı Holt birbirlerinden giderek uzaklaşmaktadır. Ayrılacaklarından korkan genç kadın sevgilisini ziyarete gider ve Holt’un okuldaki arkadaşlarının 7 günün sonunda insanları öldüren bir videoyu Holt’a izlettiklerini öğrenir. Holt’un videoyu izlemesinin üstünden 6 buçuk gün geçmiştir ve günün sonunda hayatını kaybedecektir. Lanet sayesinde yeniden yakınlaşan ikili için artık hayatları adına verecekleri zamana karşı bir mücadele başlamıştır. Filmin başrol oyuncuları Matilda Lutz ve Alex Roe. Yönetmen koltuğunda ise F. Javier Gutierrez oturuyor.

Ayrılacaklarından korkan genç kadın sevgilisini ziyarete gider ve Holt'un okuldaki arkadaşlarının 7 günün sonunda insanları öldüren bir videoyu Holt'a izlettiklerini öğrenir.

ARTIK KAYIPTIR VE EVE NASIL DÖNECEĞİNE DAİR FİKRİ YOKTUR

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Lion’ filmin oyuncu kadrosunda Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman ve David Wenham var. Filmde, 5 yaşındaki Hintli bir çocuk ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. O uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük çocuk uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta’da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. Elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar. Yönetmen koltuğunda ise Garth Davis oturuyor.

Kendini Calcutta'da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür.

KORKUNÇ YARATIKLARLA DOLU BÜYÜLÜ ORMAN

‘Fırıldak Ailesi’ filminin yönetmen koltuğunda H. Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Bir tarafta ise halay çeken, okeye dördüncü arayan Fırıldak Ailesi, diğer tarafta ise büyülü ormanlar, tılsımlar ve ejderhalar! Macera bir gece ansızın köydeki tüm kadınların kaçırılmasıyla başlar. Bu olay Sabri Fırıldak ve arkadaşlarını pek çok korkunç yaratıkla dolu büyülü ormana sürükler. Kahramanlarımızın kadınları geri almak için kötülerin kötüsü Tarumar ile büyük bir savaşa girmeleri gerekecektir. Karakterleri seslendiren ünlüler Murat Boz, Yılmaz Vural, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç.

Macera bir gece ansızın köydeki tüm kadınların kaçırılmasıyla başlar. Bu olay Sabri Fırıldak ve arkadaşlarını pek çok korkunç yaratıkla dolu büyülü ormana sürükler.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.