Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yahya Kemal Beyatlı şiirlerle anıldı
Yahya Kemal Beyatlı şiirlerle anıldı
Türk edebiyatının tanınan şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 59. yıldönümünde şiirlerle anıldı.
Kültür Sanat 1 Kasım 2017 - 14:31

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Usta Şair Yahya Kemal Beyatlı’yı vefatının 59. yıldönümünde andı. Kent Şairleri Topluluğu, Türk edebiyatının tanınan şairlerinden olan Beyatlı için Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Şiirlerle Yahya Kemal” gecesi düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu ve davetliler katıldı. Sanatçılarının eşlik ettiği gecede topluluk üyeleri Sanatçı Beyatlı’nın eserlerini okudu.
Burada bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Onlar hem içinde bulundukları dönemi yansıtırlar hem de toplumların yaşadığı tarihsel süreçleri destansı dillerle, yazılarla, şiirlerle bize getirirler. İyi ki de getiriyorlar. Çünkü o sayede geçmişte ne olduğunu öğreniyor ve geçmişimize, kültürümüze sahip çıkıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’yı da bu vesileyle bir kere daha onun şahsında Türk kültürünün oluşmasında emeği geçen tüm sanatçılarımızı rahmetle, minnetle anıyoruz” dedi.
(İHA- DHA)

Etiketler