Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yalçın Menteş son yolculuğuna uğurlandı!
Usta oyuncu Yalçın Menteş'ten dün acı haber geldi. 2013 yılında ağır şeker hastalığı sebebiyle bacağı kesilen ve uzun süredir tedavi gören Yalçın Menteş hayatını kaybetti. Bugün son yolculuğuna uğurlanan Yalçın Menteş, sevenlerini yasa boğdu.
Emre ÇEVİK
Kültür Sanat 9 Şubat 2019 - 12:53

2013 yılında şeker hastalığı nedeniyle bir bacağı kesilen ve bir süredir akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanenin yoğun bakımında on iki gün sonra hayatını kaybeden 59 yaşındaki Yalçın Menteş  bugün son yolculuğuna uğurlandı. Menteş için önce Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde tören düzenlendi. Sanatçının Türk bayrağına sarılı tabutu son kez sahneye gelirken, sanatçıyı tiyatrocu dostları ile sanat dünyasından birkaç isim yalnız bırakmadı. Annesi Ayten, eşi Birgül ile oğlu Atilla ile kardeşi Tibet Menteş’in taziyeleri kabul ettiği törene yüzlerce seveni katıldı. Sanat ve tiyatro camiasından katılımın az olduğu törende söz olan sanatçının kardeşi Tibet Menteş ağabeyinin alkol ve sigara alışkanlığı nedeniyle adeta intihar ettiğini belirtip “Çok insana iyiliği dokunmuştur, hataları olmuştur tabii herkes gibi. Bir insan nasıl intihar eder kendisine nasıl zarar verir, sağlığını nasıl kötüye kullanır bunun örneğidir. Gençlere, insanlara abimin hayatı örnek olarak anlatılmalı ders olarak gösterilmelidir. Bir insanın içebileceği sigarayı, içkiyi çok çok fazla tüketmiş sağlına o kadar büyük zarar verdi ki tarifi mümkün değil. Genç yaşta vefat etti. Çok üzdü hepimizi. Yengeme sonsuz teşekkürler ayrı oldukları dönemlerde bile ona iyi baktılar” şeklinde konuştu.

“ROL GELMEDİĞİ İÇİN KIRGINDI”

Yalçın Menteş'in oğlu Atilla Menteş ise “Babamın birçok insanın anılarında yaşayacağını düşünüyorum, bugün beni olmam gereken kişi haline getiren oydu. Örnek bir babaydı” ifadesini kullandı. Atilla Menteş ayrıca son dönemde babası Yalçın Menteş'in çalışamadığı ve bu nedenle bazı yapımcılar ile sektördeki isimlere kırgınlığı olduğunu anlatıp “Son dönemde kanserdi üstüne bir de zatürre oldu antibiyotik verdiler kalbi de dayanamadı. Bir kırgınlığı vardı bazı isimlere, bazı isimler de bize çok yardımcı oldu, çalışamadığı için yakınıyordu ama bu durumu bize hiç yansıtmadı. Arkadaş gibiydik onunla benim için fiziksel olarak iyi örnek değildi, kendi vücuduna iyi bakamadı ancak çok iyi bir babaydı” şeklinde konuştu.

Son güncelleme: 15:08 - 09.02.2019