Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Yalnızlar’ın Oyuncu’su’ Erhan Bener anılıyor
‘Yalnızlar’ın Oyuncu’su’ Erhan Bener anılıyor
Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Erhan Bener, doğumunun 90'ıncı, vefatının 10'ıncı yılında 'Yalnızlar’ın Oyuncu’su' adlı bir etkinlik ile anılacak. 
Kültür Sanat 30 Mart 2018 - 16:45

Everest Yayınları'nın ev sahipliğinde ve Kırmızı Kedi Yayınevi'nin desteğiyle düzenlenen etkinlik, 3 Nisan 2018 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi'nde saat 11.00 ila 17.30 arasında yapılacak.

Erhan Bener’in oğlu ve kızı Yiğit Bener ile Yaprak Bener yaptığı açıklamada “Erhan Bener'in ailesi olarak, bu etkinlik için CKM'ni bize tahsis eden Kadıköy Belediyesine; Erhan Bener'i yayınevlerine kazandıran iki değerli dostumuz Cem İleri ve Enis Batur'un şahsında Everest Yayınları'na ve Kırmızı Kedi Yayınevi'ne; yaklaşık bir yılını geçirdiği Silivri zindanından kurtulur kurtulmaz ayağının tozuyla kaldığı yerden devam ederek tüm edebiyat etkinliklerine olduğu gibi bu toplantımıza da destek veren ve düzenlenebilmesinde belirleyici rol oynayan değerli aile dostumuz Turhan Günay'a ve bu etkinlikte yer almayı kabul ederek bizi onurlandıran değerli konuşmacılara, yani Erhan Bener'in ikinci ailesi olan edebiyat dünyasının değerli temsilcilerine bu vesileyle teşekkür etmeyi bir borç biliriz” dedi.

Etkinliklerin açılış konuşmasını edebiyat eleştirmenleri Doğan Hızlan tarafından yapılacak. Az bilinen yönleriyle Erhan Bener'in yaşamının ele alınacağı sabah oturumunda konuşmacı olarak Bener’in yakın dostu maliyeci ve yazar Nejat Gülen'le birlikte, Bener’İn 12 Eylül sonrasında yurt dışında tanıştığı, roman ve öykülerinin ‘doçent Arif'i’ ve ÖDP'den yoldaşı Masis Kürkçügil yer alacak.

erhanbener-bulten2

İŞTE PROGRAM… 

11.00 AÇILIŞ:
Erhan Bener'den Sayfalar: Serdar Sönmemiş
Erhan Bener Belgeseli
Aile Adına Karşılama: Yaprak Bener
Erhan Bener'in Edebiyatımızdaki Yeri: Doğan Hızlan

11.45 TANIKLIKLAR:
Erhan Bener'den Sayfalar: Serdar Sönmemiş
Yiğit Bener (moderatör)
Nejat Gülen
Masis Kürkçügil

14.00 ÖZELLİKLER:
Erhan Bener'den Sayfalar: Serdar Sönmemiş
Yiğit Bener (moderatör)
Turhan Günay
Ayla Kutlu

15.15 ETKİLEŞİMLER:
Erhan Bener'den Sayfalar: Serdar Sönmemiş
Doç. Dr. Seval Şahin (moderatör)
Feridun Andaç
Prof. Dr. Birsen Karaca

16.15 KATMANLAR:
Asuman Kafaoğlu Büke (moderatör)
Ömer Türkeş
Prof. Dr. Handan İnci

17.15 KAPANIŞ:
Yiğit Bener
Erhan Bener'den Sayfalar: Serdar Sönmemiş

Son güncelleme: 16:46 - 30.03.2018