Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaşar Kemal köyünde anılacak
Yaşar Kemal köyünde anılacak
Usta yazar Yaşar Kemal, aramızdan ayrılışının 2. yılında, doğum yeri olan Gökçedam Köyü'nde düzenlenecek olan bir programla anılacak
Kültür Sanat 16 Şubat 2017 - 15:24

Ölümsüz eserleriyle Türk Edebiyatında derin izler bırakan Yaşar Kemal'in aramızdan ayrıldığı 28 Şubat Salı günü, doğum yeri Gökçedam Köyü’ndeki Yaşar Kemal Parkı’nda saat 13.30'da anma etkinliği düzenlenecek.

yasar3

Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği’nce düzenlen, Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği'nin (OŞYAD) destek vereceği Yaşar Kemal'i anma etkinliği, ölüm yıldönümünde doğduğu ve adını taşıyan parkta gerçekleşmiş olacak.

yasar2

Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Özer, anma programı ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Osmaniye'mizin gururu ve tüm eserlerinde doğduğu köyü asla unutmayan dünyaca ünlü Yazar Yaşar Kemal'i aramızdan ayrılışının 2'nci yıldönümünde bir etkinlikle anacağız. Köyümüzü, yani doğduğu ziyaretlerde sık sık görüştüğüm, İstanbul'a gittiğimde de görüştüğüm değerli edebiyatçı Yaşar Kemal'i anma programız olacak. Anlamlı ve sade bir etkinlikle de olsa gerçekleştireceğimiz bu programa katkıda bulunan OŞYAD yönetimine teşekkür ediyoruz. Anma programına tüm edebiyat ve sanatseverleri davet ediyoruz”

yasar4