Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yavuz Özkan’a vefa
Yavuz Özkan’a vefa
Bu yıl ilk kez düzenlenen Eskişehir Sinema Günleri, 22 Mayıs'ta kaybettiğimiz sinema ustası Yavuz Özkan anısına düzenlenen filmlerinden bir seçki ile çok anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Kültür Sanat 3 Aralık 2019 - 14:37

Maden, Yengeç Sepeti, Bir Erkeğin Anatomisi ve Hayal Kurma Oyunları’ndan oluşan dört filmlik seçki ve Yavuz Özkan Arşivi’nden derlenen, “Yavuz Özkan: Hayal, Tutku ve Mücadele” sergisi ziyarete açıldı.


30 Kasım Cumartesi günü, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine Yavuz Özkan’ın ailesi, dostları, usta yönetmenle birlikte çalışmış ya da Z1 Film Atölyesi’nde eğitim görmüş sinemacılar ile birlikte, Mehmet Aslantuğ, Atalay Taşdiken, Arzum Onan, Reis Çelik, Biket İlhan, Uğur Polat, Burak Göral’ın da bulunduğu önemli isimler konuklar arasında yer aldı.


KAPSAMLI BİR KOLEKSİYON

Otuz iki yıldır birlikte çalıştığı, Z 1 Film Atölyesi’ni beraber kurduğu yapımcı Aycan Çetin’in danışmanlığında hazırlanan sergide Yavuz Özkan’ın film afişleri, çalışma notları, Storyboard’ları, sinema okulu Z1 Film Atölyesi’nin arşivi, belge, fotoğraflar, mücadele yılları, sansüre karşı yürüyüş günleri, sanatçı kolonisi, Z1 Film Okulu, yayıncılığı, yazarlığı gibi çok yönlü üretimi, izleyicilerde ve özellikle gençlerde merak oluşturacak.


30 Kasım’da açılan ve yönetmenin pek çok farklı yönünü gözler önüne serecek sergi, 31 Ocak’a kadar Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü'ndeki Art Colony’de ziyaret edilebilecek.

Son güncelleme: 11:18 - 04.12.2019