Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazar adayları festivalde buluşuyor
Yazar adayları festivalde buluşuyor
Antalya’da düzenlenen 4. Yaratıcı Yazarlık Festivali'nde usta yazarlar ile genç yazar adayları bir araya gelecek.
Kültür Sanat 25 Nisan 2019 - 17:03

Doğa Koleji’nin düzenlediği ve Türkiye'nin dört bir yanındaki kampüslerinden öğrenci ve öğretmenin katıldığı festivalde çocuk edebiyatının önde gelen isimleri yer alacak. 30 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, öğrencilerin okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Çocuk edebiyatının usta kalemi Yalvaç Ural’ın onur konuğu olarak katılacağı festivalde on altı yazar eğitmen olarak yer alacak. Sabri Ugan, Ömür Kurt, Ceren Kerimoğlu, Mavisel Yener, Habib Bektaş, Hidayet Karakuş, Koray Avcı Çakman, Renan Özdemir, Dr. Nilay Yılmaz, Toprak Işık, Osman Torun, Uğur Önver, Almıla Aydın, Pelin Güneş ve Sinem Çelebioğlu gibi usta kalemlerden yaratıcı yazarlık eğitimi alacak öğrenciler Türkçeyi doğru, etkili, güzel kullanma; yaratıcı, sorgulayıcı, eleştirel düşünme becerileri kazanırken ekip çalışması bilincini de edinecek.

Öğrenciler her gün 6 saat yaratıcı yazarlık eğitimi alacak. Merak ettikleri kitapları inceleme fırsatı bulacak.