Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazar Gülten Dayıoğlu, ‘Muğla’nın minik yazarları’ projesinde…
Yazar Gülten Dayıoğlu, ‘Muğla’nın minik yazarları’ projesinde…
Üç kuşağın yazarı Gülten Dayıoğlu, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen “Muğla’nın Minik Yazarları” projesinde konuk yazar olarak söyleşi gerçekleştirdi.
Kültür Sanat 11 Haziran 2019 - 10:39

Yazarlık serüvenini öğrencilere anlatan üç kuşağın yazarı Gülten Dayıoğlu, genç yeteneklere, bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşiye Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Proje kapsamında 175 öğrencinin kaleme aldığı günlüklerden oluşan kitap bastırıldı.

Öğrencilerin, Türkçeyi daha iyi tanıması ve kullanmasını desteklemeyi amaçlayan projenin, üretken zihinlerin yazar olma yolunda ilerleyen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.