Sözcü Plus Giriş

Yazar Semra Dereli: ‘Hilaf’ sizi şaşırtacak

Şair ve Yazar Semra Dereli, 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluşuyor. 2002 yılında çıkardığı 'Akdeniz Fahişesi' isimli şiir kitabıyla büyük ilgi toplayan Dereli, son romanı 'Hilaf'la birlikte, iki gün boyunca edebiyatseverlerle bir araya gelecek.

null
Güncellenme: 16:58, 04/11/2017
Yazar Semra Dereli: ‘Hilaf’ sizi şaşırtacak

İstanbul doğumlu şair ve yazar Semra Dereli, ‘Hilaf’ isimli romanıyla okuyucularını şaşırtmayı amaçlıyor. Romanında anlattığı aşk hikayesini, hem kadının hem de erkeğin kalbinden işleyen yazar, ilişkideki farklılıklarına dikkat çekecek.

1999 yılından beri dört esere imzasını atan yazar,  ‘Akdeniz Fahişesi’ adlı eserinden sonra şiire ilginin kaybolmadığını anladığını söylüyor. Bir şair olarak roman yazmanın ise paragraflarda dans etmek gibi olduğunu belirten Semra Dereli, insanların Hilaf’ı merakla ve gözyaşlarıyla okuyacağını belirtiyor.

semra-dereli-hilaf-roman

Edebiyat çalışmalarının yanı sıra havacılık ve kişisel gelişim alanlarında eğitimler veren Dereli, 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda iki gün boyunca okuyucularıyla sohbet edecek ve kitaplarını imzalayacak. 6 ve 12 Kasım 2017 tarihlerinde fuarda imza günlerine katılacak olan yazar, TÜYAP 2 Numaralı Salon’da, Kanguru Yayınları standında olacak.

SEMRA DERELİ KİMDİR?

Semra Dereli,İstanbul doğumlu Şair, Yazar. Semra Dereli'nin ilk şiir kitabı “Buzdan Hayal Miydi Sevdam?” 1999 yılında Akdeniz Kitabevi, ikinci şiir kitabı “Akdeniz Fahişesi” 2002 yılında Scala Yayıncılık, düzyazı şiirlerinden oluşan 3. Kitabı “Kaç Defa Unutmalı Seni?” 2010 yılında Scala Yayıncılık tarafından yayınlandı. “Buzdan Hayal Miydi Sevdam?” adlı eserinin 2003 yılında 2.baskısı, 2010 yılında 3.baskısı; “Akdeniz Fahişesi”nin 2010 yılında 2.baskısı yapılarak şiir kitaplarının satmadığı düşüncesini haksız çıkaran satış rakamlarıyla öne çıktı.

2003 Yılında Şair, Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği' tarafından “Baba” ve “Kırık Ayna” isimli şiirleri ödüle layık görüldü. 2006-2008 Yıllarında uluslararası yayın olan Keyfood Magazine ve aktüel magazin dergisi Tatlı Hayat‘ta, 2007-2010 Yılları arasında TASSA Havayolları Kabin Memurları Derneği yayını TASSA Extra'da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Üç dergide de çok sayıda yazı ve röportajları yayınlandı. 2009-2012 Yılları arasında TALPA Türkiye Havayolları Pilotları Derneği yayını Kokpit'ten Bakış dergisinde yazıları yayınlandı. 2017 Yılında Sivil Havacılık dergisi B Kapısı'nda yazmaya başladı.

İlginizi Çekebilir36. İstanbul Kitap Fuarı başladı! TÜYAP Fuar Merkezi'ne nasıl ulaşılır?36. İstanbul Kitap Fuarı başladı! TÜYAP Fuar Merkezi'ne nasıl ulaşılır?
Yayınlanma Tarihi:16:44,