Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeldeğirmeni’nden ‘sanat’ çıktı
Yeldeğirmeni’nden ‘sanat’ çıktı
Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde, 143 eserin yer aldığı 'Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri' adlı karma sergi açıldı.
Kültür Sanat 30 Ocak 2018 - 17:25

Her sokağında bir tarih olan Yeldeğirmeni bu kez sanata ilham oldu. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nin desteklediği ‘Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri’ karma sergisi, bu ilhamın meyvelerini bir araya getirdi.

Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi'nde atölyeleri bulunan, kentsel belleği, yapılaşmayı ve gelişimi farklı yorumlayan 16 sanatçının eserinin bulunduğu serginin açılışı, 25 Ocak’ta gerçekleştirildi. Heykel, resim, fotoğraf ve video-art türünde 143 eserin yer aldığı serginin açılışına, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı.

yeldegirmeni3
‘SANAT İNSANI GELİŞTİRİR VE İYİLEŞTİRİR’

Sergide, sanatçılardan eserleri hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Sanatçılarla ortak bir çalışma yapmak çok güzel. Yerel yönetim olarak bu tür çalışmalara değer veriyoruz. Sanat insanı geliştirir ve iyileştirir” dedi.

‘Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri’ adlı sergide, Barış Gülen, Beyza Boynudelik, Burak Eren Güler, Burçin Erdi, Eda Taşlı, Elvan Ekren, Enis Malik Duran, Gökhan Deniz, Güneş Çınar, Hülya Bakkal, Kerem Ağralı, Murat İrtem, Nur Gürel, Volkan Kızıltunç, Yücel Kale ve Zeynep Papuçcu'nun farklı disiplenlerden eserleri yer alıyor.

Karma sergi 11 Mart'a kadar sanatseverlere açık olacak.