Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeni Hababam da gazete ilanıyla seçildi
Yeni Hababam da gazete ilanıyla seçildi
Vizyon için geri sayıma başlayan ‘Hababam Sınıfı Yeniden’ için gazeteye ilan verilmişti. İlana binlerce kişi başvurdu. Sonunda 12 kişi filmde rol almaya hak kazandı.
Kültür Sanat 23 Mart 2019 - 16:40

Türk sinemasının kült filmi, Mahmut Hoca'lı, İnek Şaban'lı, Damat Ferit'li ve tabi ki Hafize Ana'lı ‘Hababam Sınıfı' filminin oyuncu seçmeleri için gazeteye ilan verilmişti. Efsane yönetmen Ertem Eğilmez, öğrencilerden Tarık Akan, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe dışındaki tüm oyuncuları bu ilan üzerine başvuranlar arasından seçmişti.

Hababam Sınıfı ruhunu ve kardeşliğini 2019'da yepyeni öğrenciler ve öğretmen kadrosuyla yaşatacak olan ‘Hababam Sınıfı Yeniden' ekibi de aynı yöntemi uyguladı.

BİNLERCE BAŞVURU YAPILDI

Yapılan başvurular binleri aştı. Yapılan elemeler sonrasında oyunculardan 98 kişi deneme çekimine çağırıldı. Yoğun bir çalışma sonucu 69 kişi görüşmeye alındı. Gece gündüz süren çalışmalar sonunda 12 kişi rol almaya hak kazandı.

Filmin yönetmen koltuğunda son dönemin dikkat çeken ismi Doğa Can Anafarta oturuyor. Filmde Altan Erkekli, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Fırat Albayram gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını HANN'ın üstlendiği ‘Hababam Sınıfı Yeniden' 5 Nisan Cuma günü vizyona girecek.