Sözcü Plus Giriş
GALERİ Yer çekimine meydan okudular 20 Mart 2018 15:10
1 Dünyanın en prestijli breakdans yarışması Red Bull BC One’nın Türkiye ayağı 17-18 Mart 2018 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti.
2 Dört yıldır yenilmezliğini koruyan yetenekli b-boy Jester Khan, beşinci kez katıldığı BC One’da da birinci olmayı başardı.
3 92 b-boy ve üç b-girl’ün ön elemlere katıldığı Red Bull BC One Türkiye Cyper’da genç breakdansçıların katıldığı atölyeler, mini konserler ve DJ performansları da yer aldı.
4 Yarışmanın jüri ekibindeyse, Red Bull BC One All Star’larından b-boy Pelezinho, Red Bull BC One dünya şampiyonu b-boy Mounir ve geçmiş yıllarda Red Bull BC One Türkiye birinciliğini kazanan G|HT yer aldı.
5 Cumartesi günü Bornova Originn’de düzenlenen ön elemelerinin ardından 16 b-boy finale kaldı.
6 Pazar günü Container Hall’da büyük final için karşı karşıya gelen b-boy’lar arasından son ikiye kalan b-boy Muzzy ve b-boy Jester Khan’ın kapışması nefesleri kesti ve kapışmanın sonunda Jester Khan zirveyi yine kimseye bırakmadı.
7 Red Bull BC One Türkiye Cypher’ından zaferle ayrılan Jester Khan’ı destekleyenler arasında annesi de vardı. Annesinin verdiği motivasyonla rakiplerini geçen Jester Khan başarısını, sıkı çalışmasına bağladı. Jester Khan, “Beni neyin farklı kıldığını tam olarak bilmiyorum ama yaptığım şeyi gönülden yaptığımı söyleyebilirim. İnanarak yapıyorum ve gerçekten sıkı çalışıyorum” ifadelerini kullandı.
8 Dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecekTürkiye’den zaferle çıkan Jester için şimdi sırada dünya finali var.
9 29 Eylül’de İsviçre’nin Zürih kentinde gerçekleşecek finallerde Türkiye’yi temsil edecek b-boy Jester şimdiden kazanmak için çalışmaya başladı.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22