Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yiğit Özgür’ün “Hunililer”i perde açıyor
Yiğit Özgür’ün “Hunililer”i perde açıyor
Karikatürist Yiğit Özgür’ün fenomen karakterleri 'Hunililer' tiyatro sahnesine taşındı. Ezel Akay'ın yöneteceği oyun bu hafta sonu izleyicilere buluşacak.
Kültür Sanat 8 Ocak 2019 - 11:13

Hunililer, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından 12 Ocak Cumartesi akşamı 20.30'da artısahne Mecidiyeköy'de perdelerini açacak. Oyunun yönetmenliğini Ezel Akay üstleniyor. Emre Özbay'ın yazdığı oyun Hunililer, 32 farklı maceradan oluşuyor.

Ezel Akay, Yiğit Özgür’ün Hunililer’ini şöyle tarif ediyor: “Akıl gitmiş, ama geriye özgürlük, utanmazlık, merak, vicdan, masumiyet ve saçmalık kalmış.” Oyunda Hunililer’i; Bahar Kaplan, Bertan Dirikolu, Emre Kıvılcım, Güliz Gündüz, Hakan Eke, Hasan Eflatun Akay, Kerime Obenik, Merve Polat, Reşit Berker Enhoş ve Tufan Afşar canlandıracak.

Kostüm ve sahne tasarımını Naz Erayda'nın yaptığı oyunun müzikleri Serdar Ataşer'in, ışık tasarımı ise Cem Yılmazer'in imzasını taşıyor.

hunililer2