Sözcü Plus Giriş

‘Hep Kitap’ efsaneler serisine yenisini ekledi

'İşte' serisinin yeni kitapları İşte Kandinsky ve İşte Rembrandt, 24 Şubat’tan itibaren hep kitap aracılığıyla Türkiye’deki okurlarla buluşuyor

Güncellenme: 15:13, 21/02/2017
‘Hep Kitap’ efsaneler serisine yenisini ekledi

Dünyanın seçkin sanat yayıncılarından Laurence King'in hazırladığı ‘İşte’ adlı benzersiz dizi, Hep Kitap aracılığıyla sanat tutkunlarına ulaşmaya ve onları keyifli bir yolculuğa çıkarmaya devam ediyor. Dizinin bu ayki kitapları, İşte Kandinsky ve İşte Rembrandt.

kan

İŞTE KANDINSKY

Yıkılan şehirler… Düşen bombalar… Ekonomik krizler… Dünya vahşetin içinde boğulurken her şeyin ortasında duran bir adam. Tüm olumsuzluklara rağmen bakan değil gören, gördüğünde mistisizm ve şiirsellik arayan hassas bir zihin. Klişelerden uzak, sadece ortaya koymakla değil, üzerine düşünmekle de sanata dahil bir insan. Modern çağın en iyi ressamlarından biri, soyut resmin babası, adını herkesin bildiği, duygularını ise bu kitapta bulacağınız gerçek bir usta: İşte Kandinsky! Sanat tarihçisi Annabel Howard'ın kalemiyle, çizer Adam Simpson'ın bu kitaba özel yaptığı çizimler birleşiyor ve bizi Kandinsky'nin güçlü resimlerinin içine davet ediyor.

remb

İŞTE REMBRANDT

Erken yaşta edindiği şöhret vefasızdı. Ancak yeteneği mezarını aştı ve adını bugünlere kadar taşıdı. Işığın ve gölgelerin ustası diye de bilindi, gelmiş geçmiş en iyi portre ressamı diye de. Maddi sıkıntılarından yılmadı; ölüm etrafını sardığında, yaşamı sanatında buldu. Vazgeçmeyen, pes etmeyen, gerçek bir insan. Dünyanın en saygı duyulan ressamlarından biri, kendinden sonrakiler için yolu açan bir sanatçı: İşte Rembrandt. Sanat teorisyeni Jorella Andrews'un kalemiyle çizer Nick Higgins'in bu kitaba özel çizimleri, bizi önceleri bir rock yıldızı gibi yaşasa da hayatının son dönemlerinde gözden düşmüş usta bir ressamın adımlarının peşinden sürüklüyor.

Her biri kendi başına bir sanat eseri adayı olan dizinin yeni kitapları ‘İşte Kandinsky’ ve ‘İşte Rembrandt’, 24 Şubat'tan itibaren hep kitap etiketiyle raflarda, serinin diğer kitaplarının yanındaki yerini alacak.

İlginizi ÇekebilirHaftanın KitaplarıHaftanın Kitapları
Yayınlanma Tarihi:11:28,