Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yılmaz Güney belgeseli Ankaralılarla buluştu
Yılmaz Güney belgeseli Ankaralılarla buluştu
​Kino 2018: Alman Filmleri Türkiye'de seçkisi 29. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında, sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Program kapsamında ilk gösterimi geçen yıl Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleşen Hüseyin Tabak’ın Yılmaz Güney belgeseli 'Çirkin Kral’ın Efsanesi' Ankara’da ilk kez 22 Nisan Pazar günü Büyülü Fener Sineması’nda gösterildi.
Kültür Sanat 23 Nisan 2018 - 14:09

Yönetmen Hüseyin Tabak'ın katıldığı gösterim Ankaralıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Belgeselin katılımcılarından Tahir Yüksel ve İsmail Beşikçi'nin de hazır bulunduğu gösterim sonrasında yapılan söyleşide Yılmaz Güney bugün hayatta olsa ona ilk olarak hangi soruyu yönelteceği sorulan Hüseyin Tabak, “Muhtemelen hiçbir şey soramazdım, onu çalışırken izlemek isterdim” dedi. Yılmaz Güney’i hep bir efsane ve kahraman olarak gördüğünü belirten Tabak, belgeseli yapma sürecinde Güney’in ailesi ile tanıştığında onun insani boyutunu da keşfetme imkânı bulduğunu dile getirdi.

‘Çirkin Kral'ın Efsanesi’ belgeselinin ikinci gösterimi 27 Nisan 19.00'da Büyülü Fener Sineması'nda gerçekleştirilecek.

Goethe-Institut ve German Films’in beraber düzenledikleri Kino 2018: Alman Filmleri Türkiye’de başlıklı film gösterimleri, Büyülü Fener Sineması'nda 29 Nisan'a kadar Ankaralı sinemaseverlerle buluşmaya devam edecek.

huseyintabak-bulten

Hüseyin Tabak