Yolcu uçağını geri döndüren eser

Simon Beck, kar üzerine yaptığı eserleri sadece pusula ve belleğini kullanarak yapıyor

Yolcu uçağını geri döndüren eser

Simon Beck, kar üzerine devasa eserler yapıyor. İngiliz kar sanatçıcı Beck’in, Norveç’in Nordfjord kentindeki kayak merkezi yakınlarında yaptığı eser, görenleri büyülüyor.


YOLCU UÇAĞINI GERİ DÖNDÜRDÜ

Nordfjord kentinin tanıtımı için dört kısa film projesi tasarlayan Flash Studio bunun için dört sanatçıyı Nordfjord kentine davet ederek kentten esinlenip birer sanat eseri yaratmalarını istedi.

Proje Yönetmeni Sindre Kinneröd bu sanatçılardan biri olan dünyaca tanınmış kar sanatçısı Simon Beck’in gerçekleştirdiği eserin filmini çekerken eserin güzelliğine inanamayan bir yolcu uçağı pilotunun geri dönüp eserin üzerinde bir tur attıktan sonra tekrar yoluna devam ettiğini söyledi.

PUSULA VE KAR AYAKKABISI

Gerçekleştireceği esere kentte dolaşarak esin kaynağı arayan İngiliz sanatçı kayak merkezi yakınlarında bir alanda kar üzerinde 12 saat yürüyerek inanılmaz güzellikte, bir o kadar da zor olan eserini gerçekleştirmeyi başardı. İngiliz kar sanatçısı Simon Beck 200 metre çapındaki eserini gerçekleştirirken sadece ayağında kar ayakkabıları, elinde bir pusula ve belleğini kullandı.