Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yönetmenler Birliği’nde dayanışma zamanı
Yönetmenler Birliği’nde dayanışma zamanı
Yönetmenler, bir araya geldi ve Yönetmenler Birliği'ni kurdu. Birlik, sektördeki sıkıntılara çözüm önerecek, yönetmenler arasındaki dayanışmayı artıracak.
Kültür Sanat 2 Mayıs 2019 - 11:54

Yönetmenler Birliği’nin kuruluş açıklamasını kendisi de yönetmen olan Onur Saylak, Instagram hesabından paylaştı. Birliğin amaçlarının da anlatıldığı açıklama şöyleydi:

“Bizler, sinema ve televizyon sektöründe hizmet veren yönetmenler olarak, içerik ve üretilen eserlerin kalitesinin arttırılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, bilgi, birikim paylaşılması ve daha birçok sorunun üstesinden gelebilmek adına, diğer sektör oluşumları ile birlikte sürdürülebilir, uygulanabilir, öneriler ve çözümler üretmek kapsamında Yönetmenler Birliği’ni (YÖN-BİR) oluşturduk.

11 Mayıs 2019 Cumartesi günü, büyük bir katılımla sektöre hizmet veren yönetmenler olarak bir araya gelip ilk toplantımızı gerçekleştireceğiz ve mesleğimiz adına bu yoldaki önemli adımı atmış olacağız. Bir olmak, birlik olmak adına, haberi olmayan tüm meslektaşlarımızın bu oluşuma katılarak destek vermelerini bekliyoruz.”