Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüksel Arslan bugün uğurlanıyor
Yüksel Arslan bugün uğurlanıyor
20 Nisan'da Paris'te vefat eden Türk resminin öncü isimlerinden 84 yaşındaki Yüksel Arslan, bugün Paris'te son yolculuğuna uğurlanıyor. Arslan için eş zamanlı olarak Dirimart'ta da bir tören düzenlenecek.
Kültür Sanat 26 Nisan 2017 - 10:59

Arslan, kendi ürettiği teknikle çeşitli doğal malzemeleri bir araya getirerek eserlerini renklendiriyordu. Arture adını verdiği resimlerle tanınan usta sanatçı, 20 Nisan günü hayata gözlerini yummuştu.

Karl Marx’ın başyapıtı Kapital’i çizgileriyle tekrardan yorumlayan Arslan, Türkiye’de ve yurtdışında birçok sergide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. 1961 yılında Paris’e yerleşen Arslan, ilk sergisini 1955’te Maya Galerisi’nde İlişki, Davranış, Sıkıntılara Övgü başlığıyla açmıştı.
yukselarslaneserArslan, bugün saat 16.30’da Paris Sainte Mande Mezarlığı’na defnedilecek. Sanatçı için eş zamanlı olarak Dirimart’ta da 17.30’da bir tören düzenlenecek. Ferit Edgü'nün konuşma yapacağı törende, Arslan'ın eserleri de kısa süreli olarak sergilenecek.

Etiketler