Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan 90’ların ruhuna yol alan bir ‘Sandal’
Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan 90’ların ruhuna yol alan bir ‘Sandal’
İlk albümünden bugüne hızla büyüyen dinleyici kitlesiyle ilgi çekmeye devam eden Yüzyüzeyken Konuşuruz, yeni teklisi 'Sandal'ı dinleyiciyle buluşturuyor.
Kültür Sanat 15 Eylül 2017 - 11:58

Gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu’dan oluşan grup, yenilikçi müzikal arayışlarının izlerini taşıyan bu yeni çalışmasında, dinleyeni 90'lara götürüyor, üstelik bir süre dönmesine de izin vermiyor.

Şarkının sözü ve müziği Kaan Boşnak'a, düzenlemesi Yüzyüzeyken Konuşuruz'a ait.

MACERACI BİR YOLCULUK

‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’, 2013 tarihli ‘Evdekilere Selam’ ve 2014 tarihli ‘Otoban Sıcağı’ albümlerinden ve büyük beğeni kazanan ‘Ne Farkeder’ adlı tekliden sonra, başlangıçta indie-folk olarak adlandırdıkları müzik tarzlarını, yaptıkları deneylerle sürekli evrimleştirerek, elektronik unsurlara ve dans beatlerine de yer verdikleri, maceracı bir doğrultuda yoluna devam ediyor.

YENİ ALBÜMÜN HABERCİSİ

90'ların ruhunu ve etkisini yansıttıkları bu yeni şarkı, gelecek yeni albümün de habercisi olma özelliği taşıyor. Heybesinde biriktirdiklerini gün yüzüne çıkarmaya hazırlanan grubun, albümün hemen öncesinde yayınladıkları yeni single'ı ‘Sandal’, Sony Music etiketiyle tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.