Sözcü Plus Giriş

Zafer Algöz’den kahkahaya boğacak bir kitap

Ünlü oyuncu Zafer Algöz'ün 'Haşırt Dı Bilekbord' isimli kitabı, güldüren set ve sahne anılarıyla keyifli bir okuma yaşatacak

Güncellenme: 12:02, 09/02/2017
Zafer Algöz’den kahkahaya boğacak bir kitap

Bugüne dek pek çok tiyatro oyununda, dizide ve sinema filminde rol alan usta oyuncu Zafer Algöz'ün, sahnede ve setlerde yaşadığı trajikomik anıları, Haşırt Dı Bilekbord adıyla ve İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Haşırt Dı Bilekbord'un önsözünü ise Cem Yılmaz yazdı.

zafer2

Kemal Sunal'la birlikte kamera karşısına geçtiği Saygılar Bizden dizisinde yaşadıkları, vukuatlı geçen Ağır Roman filminin çekimleri, A.R.O.G'un film ekibini gülme krizine sokan kamera arkası ve daha nicesi, Zafer Algöz'ün muzip üslubuyla aktarılıyor.

zafer4

Öztürk Serengil, Kemal Sunal, Sadri Alışık, Cem Yılmaz gibi tüm Türkiye'yi güldüren isimlerle çalışan, dost sohbetlerinde bir araya gelen Algöz, onları hiç bilmediğimiz yönleri ile anlatıyor; Müşfik Kenter, Yıldız Kenter, Can Gürzap gibi usta tiyatrocularla yaşadıklarını okuyucu ile paylaşıyor.

zafer6

CEM YILMAZ’DAN KİTAP YORUMU

Zafer Algöz; Kemal Sunal'dan Sadri Alışık'a, Öztürk Serengil'den Fatma Girik'e, Erkan Can'dan Cem Yılmaz'a pek çok sanatçıyla setlerde, sahnede ve dost meclislerinde yaşadıklarını anlatıyor. Haşırt Dı Bilekbord güldürüyor, hüzünlendiriyor ve sanat dünyasının önemli isimlerini daha yakından tanıma fırsatı sağlıyor…

Usta bir oyuncunun tanıklıklarıyla sese ve zamana soluk veren öyküler…

İlginizi ÇekebilirHaftanın KitaplarıHaftanın Kitapları
Yayınlanma Tarihi:12:01,