Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zeytinburnu’nda tiyatro şöleni
Zeytinburnu’nda tiyatro şöleni
Zeytinburnu Kültür Merkezi, tiyatroseverler için keyifli bir seçki hazırladı. Şubat ayında perde açacak oyunlar arasında Hakan Gerçek’in 'Van Gogh’u, 'Büyük Oyun İlk Darbe' ve Saat: '01.55’te var.
Kültür Sanat 2 Şubat 2017 - 15:21

Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi, tiyatroseverleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Şubat ayı boyunca Kültür Merkezimizde Tiyatro Retorik, Tiyatro Gerçek, Oyuna Devam, Oyuncu Tayfası, Tiyatro Külliyen, Seba Organizasyon gibi özel tiyatrolar perde açacak ve seyirciyle buluşacak.

01-551

Tiyatro Retorik, 5 Şubat'ta Saat: 01.55 adlı oyun ile seyirci karşısına çıkacak. Evliliklerinde problemler yaşayan Şinaz ve Feridun çiftinin hikâyesini konu alan oyun ilişkiler üzerine sorular sorup cevaplar arıyor.

01-55

Hakan Gerçek'in tek kişilik oyunu Van Gogh da Tiyatro Gerçek yapımı olarak 11 Şubat Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde seyirci ile buluşacak. Usta oyuncu, sevmek ve çalışmak üzerine kurulu bir hayat hikayesini bir portreyi sahneye taşıyacak.

van-gog1

Oyuna Devam ekibi 12 Şubat'ta Hayyam ile Kültür Merkezimizde olacak. Hayyam; rasathanede ölümün ne zaman, kimden ve nasıl geleceğini bilmeden, yaşamı sorgulayan bir adamın hikâyesini konu alıyor.

Oyuncu Tayfası, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinin Şubat programında İkili Oyun adlı yapımla yer alıyor. 18 Şubat'ta perde açacak oyun, işsiz, aylak, sarhoş, kumarbaz, düzenbaz bir koca ve onun güzel sözlerine aldanmış, yalanlarına kanmış, ikili oyununa maruz kalmış, masum, güzel bir kadının başından geçenleri anlatıyor.

buyuk-haber

19 Şubat'ta seyirci ile buluşacak olan Büyük Haber, Tiyatro Külliyen'in bu sezon sahnelenmeye başlanan yeni oyunu. İflas etmiş bir fabrikatör ve köylüsü olduğunu iddia ederek onu soymaya çalışan iki adamın soygun sırasında yere düşürdükleri Kur'an-ı Kerim'i okumaya başlamaları ve böylece yaşadıkları değişimi sahneye taşıyor.

buyuk-oyun

Sultan Abdülaziz'e düzenlenen suikast ile tarihimize ilk darbe olarak geçen Çırağan Baskını'nı konu alan Büyük Oyun İlk Darbe, 25 Şubat'ta Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde sahnelenecek.

Seba Organizasyonun sahnelediği Bir Şubat Evi ise 26 Şubat'ta seyirci karşısına çıkacak. Oyun, 28 Şubat post modern darbesinin yol açtığı acıları, kırılmaları hatırlatıyor.

Son güncelleme: 15:28 - 02.02.2017