Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zorlu PSM’de Şubat programı belirlendi
Zorlu PSM’de Şubat programı belirlendi
Sanatseverlerin önemli merkezlerinden birisi olan Zorlu PSM'de Şubat programı belli oldu. 
Kültür Sanat 9 Ocak 2018 - 12:14

Damdaki Kemancı / 6-13-14 Şubat / 20.30

Broadway'in efsane müzikali Damdaki Kemancı (Fiddler on the Roof), Zorlu PSM'nin ilk Türkçe müzikal prodüksiyonu olarak Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sanatseverlerle buluşuyor. ‘Sütçü Tevye’ öykülerinden uyarlanan, Broadway'de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı müzikalinin oyuncuları arasında Binnur Kaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Özgür Çevik ve Ceren Gündoğdu gibi değerli sanatçılar yer alıyor.

Yoldan Çıkan Oyun / 9-23 Şubat / Drama Sahnesi / 21.00

Komedinin yıldızlarının buluştuğu, üst üste gelen birbirinden komik tersliklerle kahkahaya boğan bol ödüllü Yoldan Çıkan Oyun, Şubat ayında da limitsiz bir eğlenceyi Zorlu PSM sahnesine taşıyor. Lerzan Pamir’in yönettiği, oyunun bu sezonda yenilenen oyuncu kadrosunda Sarp Apak, Öner Erkan, Defne Koldaş, Pelin Ermiş, Haki Biçici, Baran Güler, Kubilay Çamlıdağ ve Gökçen Gökçebağ bulunuyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu: Lunapark Gezegeni / Şubat / 12.00 

Serdar Saatman'ın yazdığı ve Gaye Cankaya'nın yönettiği Lunapark Gezegeni, küçük tiyatroseverlere eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyun, bir grup çocuğun hayallerini terk etmeleri karşılığında gittikleri Lunapark Gezegeni'nde başlarından geçen ilginç olaylar çerçevesinde şekilleniyor.

Blue Man Group / 13-14-15-16-17-18-20-21-22-23-24-25 Şubat / Ana Tiyatro

Müzik, komedi ve teknolojiyi bir araya getiren, bugüne kadar 20’den fazla ülkede sahnelenen ve 35 milyondan fazla insan tarafından izlenen Blue Man Group, 13-28 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM ve BKM işbirliğiyle Zorlu PSM Ana tiyatro'da! 1991’den bu yana, hiçbiri bir öncekine benzemeyen gösterileri izleyicilerle buluşturan Blue Man Group, dünya çapında fenomene dönüşen özgün şovlarıyla seyircileri büyülemeye geliyor.

Moon Duo / 7 Şubat / Studio / 20.30

2009'dan bu tana trippy soundlarıyla saykodelik müzikseverlerin favori gruplarından biri olan Moon Duo, İstanbul'daki sadık dinleyici kitlesiyle Zorlu PSM Studio'da buluşuyor. Portland çıkışlı efsane ikiliden önce Eskiz müzikseverleri karşılıyor.

Hurts / 10 Şubat / Tiyatro ‘Sahne Üstü Ayakta’ / 21.00

Elektronik müziğe getirdikleri romantik tınılarla dikkatleri üzerine çeken, “Wonderful Life” ve “Stay” şarkılarıyla milyonların kalbini çalan, İngiliz synthpop ikilisi Hurts 10 Şubat'ta Zorlu PSM'de! İlhamını 70'lerin krautrock'ı, 80'lerin new wave'i ve 90'ların R&B'sinden alan ikili, 2009'dan bu yana duygusal tonları ve karamsarlığı buluşturdukları özgün sesi “Sahne Üstü Ayakta” konser deneyimiyle Zorlu PSM Ana Tiyatro'ya taşıyacak.

Marc Romboy / 10 Şubat / Studio / 22.00

90'lı yıllardan bu yana techno ve house sahnesinin en önemli figürlerinden biri olarak müzik hayatına devam eden Alman DJ/prodüktör Marc Romboy, 10 Şubat'ta DJ setiyle Studio'da sezonun en hareketli gecelerinden birine imza atacak!

Pfirter – Lewis Fautzi / 17 Şubat / Studio / 22.00

Underground techno sahnenin dikkat çeken isimlerinden olan Pfirter ve Lewis Fautzi , Zorlu PSM Studio'nun muhteşem atmosferinde, ilk kez Istanbul`da olacak. Lokal sahnemizle sınırlı kalmayarak, ülkemizi uluslararası platformda en iyi temsil eden DJ/prodüktörlerimizden, Jeton Records`un kurucusu Ferhat Albayrak da gecenin ev sahibi olarak setin başında olacak.

Fatih Erkoç / 2 Şubat / Drama Sahnesi / 21.00

Pop müzik sahnemizin usta müzisyeni Fatih Erkoç, Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli konserleri kapsamında Zorlu PSM'ye konuk oluyor. Kariyeri boyunca 13 albüm yayınlayan, son olarak geçtiğimiz yıl yayınladığı True Love albümüyle hem farklı enstrümanlara hem de caz gibi farklı türlerdeki yetkinliğini bir kez daha kanıtlayan sanatçı, 2 Şubat'ta Drama Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak.

Duman / 3 Şubat / Ana Tiyatro Sahne Üstü Ayakta Konser / 19.30

Rock müziğin en başarılı gruplarından Duman, “Sahne Üstü Ayakta” konser deneyimiyle 3 Şubat'ta Zorlu PSM'de! Yürek, Elleri Ellerime, Aman Aman, Yanıbaşımdan, Seni Kendime Sakladım gibi hafızalara kazınmış şarkılarının yanında Sezen Aksu'nun “Her Şeyi Yak”, Erkin Koray'ın “Fesupanallah”, Orhan Gencebay'ın “Gönül” adlı parçasını seslendirerek şarkılara yeni bir ses getiren grup, yine Zorlu PSM'de unutulmaz bir performans sergilemeyi bekliyor.

duman
Moğollar 50. Yıl Konseri / 9 Şubat / Ana Tiyatro, Sahne Üstü Ayakta Konser / 20.30

Müzik sahnemizi efsane grubu Moğollar, 50. yaşını Zorlu PSM'de özel bir konserle kutluyor. Anadolu pop müziğinin 1967'den bu yana en önemli temsilcisi olan Moğollar'a sahnede sürpriz isimler eşlik edecek. Türkiye'de ilk kez bir müzik grubunun 50. yaşınının kutlanmasına tanıklık etmek isteyen müzikseverlerin kaçırmaması gereken bu benzersiz deneyim, “Sahne Üstü Ayakta” konser düzeninde gerçekleşecek.

Mabel Matiz / 6 Şubat / Studio / 20.00

Farklı tarzı, olağanüstü söz ve melodileriyle ülkemizde büyük bir hayran kitlesi yakalayan Mabel Matiz, Vestel Gururla Yerli konserleri kapsamında Zorlu PSM'ye konuk oluyor. Gök Nerede albümüyle büyük başarılara imza atan, 50 şehri kapsayan albüm turnesini 2017'de tamamlayan Mabel Matiz, 2018 yılının ilk aylarında sevenleriyle buluşturacağı yeni albünü öncesinde Zorlu PSM Studio'da dinleyicilerle buluşacak.

Ceyl’an Ertem / 13 Şubat / Studio / 20.00

Özgün yorumunu türlere sığmayan bir seçkiyle sunan Ceyl'an Ertem, 13 Şubat'ta Zorlu PSM'de! Ceyl'an Ertem büyülü sesiyle devam ettiği yurt içi ve yurt dışı konserlerine Studio'da gerçekleşecek eşsiz bir performansı da ekliyor.

Royal Opera House Gösterimleri: Rigoletto / 5 Şubat / Studio / 19.00

David McVicar'ın Verdi trajedisine hayat verdiği Rigoletto, Royal Opera House gösterimiyle Zorlu PSM'de! Giuseppe Verdi tarafından 1855’te “Rigoletto’nun en iyi operası” olduğu belirtilen eser, masumiyetin yozlaşmasını merkeze alıyor.

Bolşoy Balesi Gösterimleri: Romeo ve Juliet / 18 Şubat / Studio / 16.00

Bolşoy Balesinin eski sanat yönetmeni Alexei Ratmansky, Shakespeare'nin sevilen eserine kattığı taze yorumla Zorlu PSM Studio ekranında Romeo ve Juliet'e yeniden can veriyor. Prokofiev’in romantik müziklerine, Ratmansky'nin parlak ve ayrıntılı adaptasyonu eklendiğinde ortaya çıkan görsel şölen 18 Şubat'ta!

Lokalize: Elif Çağlar Albüm Lansman Konseri / 8 Şubat / Studio / 20.30

Çarpıcı yorumuyla dikkat çeken besteci, müzisyen ve söz yazarı Elif Çağlar son albümü The Art Of Time'ın lansman konseri için Lokalize serisi kapsamında 8 Şubat'ta Studio'da! Hem lokal sahnede hem uluslararası çapta başarılı işlere imza atan, Türkiye’nin söz-müzik ve aranjmanlarının tamamını kendisi yapan ilk kadın caz vokalisti ünvanını taşıyan Elif Çağlar'a birçok müzik türü arasında geçiş yaptığı yeni albümünde piyanoda Çağrı Sertel, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu eşlik ediyor.