Zülfü Livaneli, sanat hayatının 50. yılını kutladı

Zülfü Livaneli, sanat hayatının 50'nci yılını '50. Yıl Bir Kuşaktan Bir Kuşağa' konseriyle kutladı.

Zülfü Livaneli, sanat hayatının 50. yılını kutladı

Livaneli’nin bu özel gecesinde sanatçı dostları onu gerek sahnede ve gerekse seyirci koltuklarında yalnız bırakmadı. Konsere Demet Akbağ, Funda Arar, Kardeş Türküler, Kenan Doğulu, Kubat, Linet, Nükhet Duru, Sezen Aksu, Sıla, Yaşar, Yeni Türkü, Yonca Lodi gibi bir çok ünlü katıldı. Konserin geliri Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma (ÇABA) Derneğine bağışlandı.

zulfu-ic-y

“ÖLDÜM DE CENNETE GİTTİM”

Zülfü Livaneli geceye katılanlara teşekkürlerini sunarken, yazdığı şarkıların genç kuşaklar tarafından da büyük bir keyifle yorumlandığını söyleyerek geceyle ilgili hissettiklerini “Ben herhalde öldüm de cennete gittim” şeklinde özetledi. Bu özel gecenin aynı zamanda bir dostluk gecesi olduğunun da altını çizen Zülfü Livaneli, “Gerek kuliste gerekse koltuklarında çok sayıda dostumu gördüm.

Bu gece dostlar gecesi oldu hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Demet Akbağ, Funda Arar, Kardeş Türküler, Kenan Doğulu, Kubat, Linet, Nükhet Duru, Sezen Aksu, Sıla, Yaşar, Yeni Türkü, Yonca Lodi gibi sanatçılar da sahne aldı.

Zülfü Livaneli parçalarını geceye katılanlarla paylaşan ünlü isimler tam not alırken, gecenin sonunda herkes sahnede toplandı ve seyircileri selamladı.

 

zulfu-ic-6

 

 

SEZEN AKSU YERDEN KALKAMADI

Gecenin sonunda Zülfü Livaneli bütün sanatçı dostlarını sahneye çağırdı. İlk olarak Kenan Doğulu, Livaneli’nin önünde yere eğildi onun ardında da Sezen Aksu… Fakat Sezen Aksu yerden kalkamadı. Onun imdadına Zülfü Livaneli yetişti ve Aksu’nun elinden tutarak onu kaldırdı. Kahkahalar arasında ayağa kalkan Sezen Aksu, “Sol kolumda yırtık var kalkamadım” diyerek neden yerde kaldığına açıklık getirdi. Sahneyi dolduran sanatçılar gecenin sonunda Güneş Topla Benim İçin şarkısını söyledi.