Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlüzyon videoları ile ünlü Zach King kimdir? İşte Zach King hakkında merak edilenler…
İlüzyon videoları ile ünlü Zach King kimdir? İşte Zach King hakkında merak edilenler…
Zach King, Beyaz Show'un konuğu olacak. Türkiye'ye gelen Zach King çektiği ilüzyon videoları ve THY ile yaptığı anlaşma ile tanınıyor. Bazılarının sihirbaz olarak adlandırdığı Zach King kimdir? İşte merak edilenler...
Magazin 6 Nisan 2018 - 18:03

Sosyal medyada ürettiği değişik içeriklerle tanınan Zach King kimdir yüzüne aşina olmayan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Zach King, küçük yaşlardan beri video oyunlarına meraklı bir çocukmuş ve 7 yaşında kamera ile tanışmış. Kendini geliştiren Zach King zamanla sosyal medya fenomeni oldu.

ZACH KİNG KİMDİR?

Zach King, 4 Şubat 1991 tarihinde ABD, Oregon, Portland'da doğmuştur. Zach King, baba tarafından Çinli, anne tarafından ise Avusturya ve Nikaragualı’dır. Annesinin adı Marissa King'dir. Megan ve Annie King adında iki kız kardeşi vardır. İlk filmini 7 yaşındayken video kamera ile yaptı. Oregon'da Wilsonville Lisesini bitirdi. California'da La Mirada'da bulunan Biola Üniversitesinden 2012 yılında sinema ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu.

Zach King, 2008 yılında FinalCutKing.com adlı web sitesini açtı. Sitesinde verdiği yazılımı kullanarak görsel efektler kullanma hakkında eğitim ve ipuçları sundu. Belirli bir izleyici kitlesi oluştuktan sonra eğitim seminerleri satmaya başladı ve üniversite masraflarını çıkarmaya başladı.

Zach King, 2008 yılında YouTube‘a video gönderme başladı. 2010 yılında Hewlett-Packard‘in yaptığı bir yarışmada Londra Film Festivalinde birincilik kazandı. 2013 yılında YouTube‘un NextUp Yaratıcıları yarışmasını kazandı.

Zach King, Eylül 2013 ayından itibaren Vine hesabını açtı ve 6 saniyelik kısa filmler eklemeye başladı. Gerçek hayatta bir film yapımcısı olan Zach King‘in Vine için çektiği ilüzyon videolarıyla fenomen olması fazla uzun sürmedi. Bilgisayar efektlerini de videolarında oldukça fazla kullanan Zach King, film yapımında post-production ve editing konusundaki yeteneklerini sergilerken esprili bir dil de kullanıyor.

Zach King, 28 Aralık 2014 tarihinde Rachel King ile evlendi.

ZACH KİNG VİDEOLARININ KAMERA ARKASI