Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şef Aylin Yazıcıoğlu kimdir? Aylin Yazıcıoğlu’nun bilinmeyenleri…
Şef Aylin Yazıcıoğlu kimdir? Aylin Yazıcıoğlu’nun bilinmeyenleri…
Aylin Yazıcıoğlu bugün başlayacak olan Lezzet Akademisi adlı yarışmada üç jüriden biri olacak. Aylin Yazıcıoğlu Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji eğitinin ardından İngiltere’ye giderek Essex Üniversite’sinde master, Cambridge’de Sosyal tarih okumuş. Peki Şef Aylin Yazızcıoğlu kimdir?
Magazin 3 Şubat 2019 - 12:12

Aylin Yazıcığıoğlu akademik kariyeri ile dikkaatler iüzerine öçekiyor. Yeni yarışma programnının jürisi olan Aylin Yazıcıoğlu, altı yarışmacıdan en iyi olanı seçecek. İşte merak edilenleri…

AYLİN YAZICIOĞLU KİMDİR?

Özyeğin Üniversitesi resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Ben profesyonel mutfağa çok geç girdim. 30 yaşından sonra… O yaştan sonra profesyonel mutfakta bir kariyer inşa etmek çok zordur. Fakat Paris’te, Le Cordon Bleu’deki eğitimim bu konuda bana çok yardımcı oldu. Le Cordon Bleu’nun eğitim kalitesi hakkında konuşmaya gerek bile yok. Dünyaca kabul görmüş en önemli şeflerden eğitim aldım. Eğitim sonrasında ise Le Cordon Bleu ismi, o yaştan sonra profesyonel mutfak gibi zor bir alanda ve en üst düzeyde, sıfırdan bir kariyer inşa etmemde çok yardımcı oldu. Eğitimim sonrasında Michelin yıldızlı birçok şefle çalışma imkânı buldum. Bugün mutfağa girdiğimde bu tecrübeyle giriyorum.