Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlk Senaryo Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
İlk Senaryo Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
'İlk Senaryo Yarışması' ödül törenine katılan Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu, haklarında çıkan ayrılık iddialarına yanıt verdi.
Magazin 2 Nisan 2016 - 16:01

Emre ÇEVİK

Türk sinemasına katkı sağlamak amacıyla Denizbank desteği ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) katkılarıyla düzenlenen ‘İlk Senaryo Yarışması’ ödül töreni önceki akşam gerçekleşen törenle sahiplerine buldu. Törene birçok ünlü isim katılırken Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu, “ayrılmıyoruz” mesajı verdi.

Zorlu Raffles Otel’deki ödül töreninde, herhangi bir senaryosu bugüne kadar filme çekilmemiş yazarların senaryoları yarıştı. Sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk’in üstendiği ödül töreninde Ferhat Göçer’de şarkılarıyla geceye renk kattı. Gecede, dereceye girenlere ödüllerini televizyon dünyasının tanınmış isimleri verdi. Ödül törenine Damla Sönmez, Barış Kılıç, Nesrin Cevadzade, Hatice Arslan, Aslı Tandoğan, Erkan Özerman, Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu gibi tanıdık simalar katıldı.

SENARYO YAZIYOR

Ödül gecesine yalnız katılan Damla Sönmez, bu gecenin önemine dikkat çekti. Türk sinemasına katkı sağlamak adına önemli bir tören olduğunu söyleyen Damla Sönmez, “Senaryo kazandırıyor ve daha fazla üzerine eğinilmesi gereken bir konu. Sürekli yurt dışından bir yerlerden senaryo almaz zorunda kalıyoruz. Bu açıdan çok önemli.” diye konuştu. Kendisininde senaryo yazma çalışmaları olduğunu belirten Sönmez, “Şimdilik minik minik bir şeyler yazıyorum. Belki ileride benimde bir senaryom olur.” dedi. Son yollarda senaryo çeşitliliğinin arttığını söyleyen Sönmez, çeşitliliğin artmakla birlikte dizi sürelerinin uzunluğundan dolayı senaristlerin konu bulmakta zorlandığını açıkladı.

KÜSLÜK SONA ERDİ

‘Güllerin Savaşı’ dizi setinde alayla-okullu tartışması yüzünden araları açıldığı iddia edilen Damla Sönmez ve Barış Kılıç, törende buzları eritti. Tören öncesi birbirlerine selam verdiği öğrenilen Sönmez ve Kılıç, küslükleri sona erdirdi. Kılıç, “Yaşandı bitti. Kendisiyle konuştum, aramızda sorun yok.” dedi.

AYRILMADIK, AYRILMIYORUZ

Boşanma ve kavga haberleriyle  sık sık gündeme gelen Birce Akalay-Sarp Levendoğlu çifti, törene el ele katıldı. Geçtiğimiz günlerde bir mekanda kavga ettikleri iddia edilen Akalay ve Levendoğlu, kavga haberlerini yalanladı. Mutlu olduklarını belirten çift, “Biz ayrılmadık. ayrılmıyoruz.” dile konuştu.

İKİNCİ ÇOCUK İÇİN ERKEN

Aslı Tandoğan, eşi Tan Yeşilada ile birlikte törene katıldı. Atlas isminde bir oğlu olan Aslı Tandoğan, ‘İkinci bir bebek düşünceniz var mı/’ sorusuna “İstiyoruz ama biraz daha zamanı var.” diye cevap verdi.

 

Son güncelleme: 16:02 - 02.04.2016