Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2018 yılbaşı büyük ikramiyesi’nin çıktığı iddia edilen şahıs dolandırıcı çıktı
2018 yılbaşı büyük ikramiyesi’nin çıktığı iddia edilen şahıs dolandırıcı çıktı
2018 yılının büyük ikramiyesini kazandığı iddia edilen Medet Batal'ın yalan söylediği ortaya çıktı. Sahte kartvizit ve kimliklerle dolandırıcılık girişimlerinde bulunan Batal, bir dönem iki farklı izdivaç programında damat adayı olarak yer almıştı.
Magazin 4 Mart 2018 - 16:11

Ömercan ALTAY

Millî Piyango'nun bu yılki büyük ikramiyesi olan 61 milyon TL’nin isabet ettiği iddia edilen ve bir TV programının canlı yayınına bağlanıp biletin kendisine çıktığını ileri süren ve bir dönem Zuhal Topal’ın evlenme programına çıkan damat adayı Medet Batal’ın herkesi kandırdığı ortaya çıktı.

TEK RAKAMLA HERKESİ KANDIRDI

Eski izdivaç programlarında damat adayı olarak boy gösteren Medet Batal, kendisine çıktığı iddia edilen milli piyango biletiyle herkesi kandırmayı başardı. Hatta bir televizyon programına bağlanarak program sunucularını ve ekran karşısındaki kişilere biletin kendisine çıktığını söyledi ve bir Milli Piyango biletiyle çektirdiği fotoğrafı canlı yayında paylaştı.

Aşağıda bulunan biletin rakamları ters açıdan incelendiğinde Batal’ın yalanı hemen anlaşılıyor. Mehmet Batal adlı şahsın biletinde bulunan numaralar 9791035.  Milli Piyango'nun bu yılki büyük ikramiyesi 61 milyon lira ise 9794035 numaralı bilete isabet etmişti.

millipiyangoSosyal medyada ‘Felakat tellalı’ olarak bilinen ses sanatçısı Onur Akay da geçtiğimiz ocak ayında 2018 yılbaşı büyük ikramiyesinin bir dönem ekranlarda izdivaç adayı olarak boy gösteren Medet Batal’a çıktığını belirtmişti. Olayın gerçek yüzü sonradan ortaya çıktı. Onur Akay, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile kandırıldığını itiraf etti ve takipçilerinden özür diledi. Öte yandan SÖZCÜ’nün ulaştığı bilgiye göre Medet Batal’ın ünlü isim ve yapım firmaların adını taşıyan kartvizitler bastırarak dolandırıcılık yaptığı, sokak hayvanları yaranına kullanılacağını belirterek yardımseverlerden para topladığı öğrenildi..

 

medetbatal2018

MEDET BATAL KİMDİR?

Medet Batal bir dönem Zuhal Topal'ın sunduğu izdivaç programına katılmıştı. Batal, programda rahatsızlanmıştı.
medet3

Son güncelleme: 17:14 - 05.03.2018