Sözcü Plus Giriş

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne dair ünlüler paylaştı

Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından 24 Kasım Öğretmenler Günü'yle ilgili birbirinden renkli ve anlamlı paylaşımlarda bulundu.

null
Güncellenme: 13:35, 24/11/2017
24 Kasım Öğretmenler Günü’ne dair ünlüler paylaştı

Pek çok isim güne özel mesajlar vermekle yetinirken, bazı ünlüler de yıllar öncesinde öğretmenleriyle çekilmiş karelerini paylaşarak bu özel güne çok daha farklı bir anlam kattı. Paylaştıkları fotoğrafların altına o güne dair küçük notlar da düşen isimlerin paylaşımları şöyle oldu:

azra-akin

AZRA AKIN

“Başta canımın içi güzel annem olmak üzere, bizlere ışık tutan, insani ve bilimsel yöntemlerle yol gösteren, çocuklarımızı sabır ve sevgiyle büyüten tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.”

irfan-degirmenci

İRFAN DEĞİRMENCİ

“Soldaki annem, omuzumda eli olansa ilkokul öğretmenim, 5 yıl boyunca 60 kişilik sınıfta hepimizle tek tek ilgilenip insan olmayı, Atatürk'ün yolundan ayrılmamayı, kadın-erkek ayrımı yapmamayı öğreten Sevim Köksoy. Geleceği şekillendiren öğretmenlerimize sonsuz sevgi ve minnetle.”

sila-gencoglu

SILA GENÇOĞLU

“Eğitim, kişisel gelişimin en mühim mihenk taşlarındandır. Öğretmek için ömürlerini adayan tüm öğretmenlerimizin güzel gününü kutluyorum. (Tavşan olduğumu iddia ettiğim yıllar. Çemberin yine dışındayım.)”

doga-rutkay-1

DOĞA RUTKAY

“İlkokul öğretmenim Nilgün öğretmenim ve ben. Yıllar geçmesine rağmen ne mutlu ki hiç kopmadı bağlarımız… Geçen aylarda Ankara buluşmamızda da aynı pozumuzu verdik. Kıymetini her zaman bildiğim Ayşen,Necmiye ve daha nice öğretmenlerim… Tüm öğretmenlerimize hürmetle sevgiyle… Ellerinizden öperim.”

aysegul-aldinc

AYŞEGÜL ALDİNÇ

“Bizleri hayata hazırlayan tüm, öğretmenlerimizin ve hayattaki en yakın, en değerli varlığım annem Süheyla Öğretmen'in 24Kasım Öğretmenler Günü’nü sevgiyle, minnetle kutluyorum.”

yonca-evcimik-ic
YONCA EVCİMİK

“İşte öğrenci Yonca… Tüm eğitim hayatım boyunca bende emeği olan öğretmenlerimin hakkı ödenmez. Ve başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, senin öğrettiklerin nesilden nesile unutulmayacak. Öğretmenler günü kutlu olsun.”

ata-demirer-ic
ATA DEMİRER

“Yıllar önce omzumuza dokunarak nasıl da attın bizi sahneye canım öğretmenim… Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:19,