Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
8. Gün dizisinin konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var?
8. Gün dizisinin konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var?
8. Gün dizisi geçen hafta ilk bölüm ile ATV ekranlarında yayınlandı. Başrollerinde güzel oyuncu Burcu Biricik ile yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy'un yer aldığını dizinin konusu dizi tutkunlarının dikkatini çekiyor. Peki 8. Gün dizisinin konusu ne, oyuncuları kimler? İşte 8. Gün dizisi hakkında merak edilenler...
Magazin 26 Mart 2018 - 20:32

8. Gün dizisi ekran macerasına geçen hafta başladı. Dizinin reytinglerde nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu… Haberimizden 8. Gün dizisinin konusu, oyuncuları ve ilk bölümü ile ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

8.GÜN DİZİSİNİN BİRİNCİ BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Bahar, eşi Ahmet’le çok mutlu bir hayat sürerken annesi Şehnaz’ın ani ölüm haberiyle perişan olur. Başarılı bir yazılım mühendisi olan Şehnaz ölmeden önce, ülke güvenliği için bir devrim niteliği taşıyan milli jet yazılımını tamamlamış ve bu sayede çalıştığı şirketin gözb ebeği olmuştur. Şehnaz, yazılım aktif hale getirilecekken büyük bir sorunla karşılaşır; sisteme sızılmıştır.

Bu, Tek kurşun atmadan ülkeyi ele geçirebilecekleri anlamına geliyordur. Şehnaz, bu felakete engel olmaya çalışırken sisteme sızan adamlar tarafından durdurulur ve tuzağa düşürülür. Şehnaz’ın ölüm haberi tüm ülkede büyük bir şok etkisi yaratır. Bahar ise annesinin öldüğüne başta inanmasa da bu durumu kabullenmek zorunda kalır. Şehnaz’ın ölümüne sebep olanlar şimdi Bahar’ın peşindedir; Bahar’a hayatının en kötü gecesini yaşatırlar. Bu karanlık adamların başında Ozan vardır. Tüm hayatı bir anda alt üst olan Bahar, artık yolun sonuna gelmiştir. Bu sefer de karşısına eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati çıkar. Bundan sonra Bahar için hiçbir şey ve hiç kimse eskisi gibi olmayacaktır.

8. GÜN DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

burcu

Burcu Biricik-Bahar Yüksel

Onun dünyaya gelişi annesinin baharı olmuş, adı bu yüzden Bahar… Adı gibi hayat dolu, enerjik, uçarıdır Bahar. Mutsuzluk ve dram onun kitabında yoktur. Bulunduğu her yerde neşe ve ilham kaynağı olur. Hesapsız, dümdüz bir kızdır. Annesi sayesinde zenginlik içinde, rahat ve huzurlu bir hayatı olmuştur Bahar’ın. Baba sevgisi nedir bilmemiştir hiç. Ama baba yokluğunu da bir gün bile hissettirmemiştir annesi. Onu dış dünyanın kötülüklerinden uzak tutacak ve en önemlisi onu çok sevecek bir eş bulmuş, Ahmet’le evlenmiştir. Derken bir gün, hayatı alt üst olur ve bilmediği korkularla yüzleşmek zorunda kalır Bahar. Sevdikleri için her şeyi cesurca göze alacaktır bundan sonra. Hayatta kalmak için içindeki karanlık tarafla yüzleşmek,elini biraz kirletmek zorundadır artık.

bugra

Buğra Gülsoy-Ozan Demir

Annesi ölünce küçük yaşta kimsesiz kalan Ozan’ın hayatta güvendiği tek insan Aziz’dir, ondan başka kimsesi de yoktur. Gözü karadır, zeki adamdır. Etrafında Aziz dışındaki herkes sıradan, gelip geçici kişilerdir. Ta ki hayatında gerçekten birisi vazgeçilmez olana dek.

diger

Musa Uzunlar-Hayati Şahin

Hayati, hayata bir sıfır yenik başlayanlardan… Yokluk içinde büyümüş, okuyamamış. Çocuk yaşta çalışmak, ailesine bakmak zorunda kalmış. Hayatın ondan esirgediğini sonra kendi almaya daha çocuk yaşlarda karar verir. Hayati zekasına her zaman çok güvenmiştir. İlk mesleği dolandırıcılık da olsa hiçbir zaman güvenilmez biri olmamıştır. Sözüne sadıktır. Şimdilerdeyse, hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır Hayati’nin.Görev icabı yaşar ama onu da becerememiştir ya… Ölümcül hastalığı kapıda olsa da bu umurunda bile değildir Hayati’nin. Biriyle ne yakın bir ilişkisi, ne de duygusal bir bağı vardır.

ceyda

Ceyda Düvenci-Şehnaz Yüksel

Bahar’ın annesi, Kızı onun en kıymetlisidir.İdealist bir yazılım mühendisidir. Sorumluluk sahibi, dürüst ve güçlüdür. Kızını tek başına büyütürken hiç şikayet etmemiş, ona hem anne hem baba olmuştur. Onun acıları bazılarının yüzünü güldürse de, gülümsemesi asla başkalarının acılarına neden olmaz.Soğukkanlı, ciddi ve ihtiyatlı görünse de aslında merhametli ve vicdanlıdır.

8. GÜN DİZİSİNİN KONUSU NE?

Bahar, zeki, hayat dolu, neşeli bir kızdır. Zenginlik içinde büyümüştür. Kocasıyla birlikte mutlu bir hayatı varken bir gün her şey tersine döner. Agna Şirketi’nde yazılım mühendisi olarak çalışan annesi Şehnaz öldürülmüştür. Bahar güvenli hayatından karanlık bir dünyaya savrulur.

Annesini öldürenler, bilmediği bir nedenden dolayı şimdi Bahar’ın peşindedir. Bahar, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da annesinin cinayetinin ardındaki sır perdesini aralamaya çalışır. Sürprizlerle dolu bu serüvende yolu ummadığı biriyle kesişir. Eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati’yle işbirliği yapmak zorunda kalır. Bu zorunluluk zamanla ikisininde hiç hesaba katmadığı kuvvetli bir bağa dönüşür. Bu bağ adeta iki farklı dünyanın çarpışması gibidir. Hayati, Bahar sayesinde içindeki temiz duyguları keşfederken Bahar ise kendi karanlık tarafıyla yüzleşir.

Bahar bu yolda kirlenecek, Hayati ise kirli hayatını temize çekecektir.Hayati’yle birlikte çıktığı bu yolda güvendiği birçok insanın maskelerinin düştüğünü görür. Bu süreçte kocasına olan inancını da kaybeden Bahar, aşka kapılarını kapatmıştır. Ama Bahar’ı bu yolda da büyük bir sürpriz beklemektedir.Tüm bu yaşadıklarına rağmen Bahar ve onu bu süreçte hiç yalnız bırakmayan Hayati,amaçlarından asla sapmaz.