Sözcü Plus Giriş

Diriliş Ertuğrul 97. bölüm fragmanı: Hedef Karacahisar Kalesi! Diriliş Ertuğrul 96. bölüm izle…

Diriliş yeni bölüm fragmanı için bekleyiş başladı ve beklenen Diriliş Ertuğrul 97. bölüm fragmanı yayınlandı... Son bölümde Ertuğrul henüz bu sevinci doya doya yaşayamadan Dündar’ın Hanlı Pazar’ı satmak üzere olduğunu öğrenmiş ve alplarıyla beraber Hanlı Pazar’a doğru dörtnala yola düşmüştü. Peki Diriliş yeni bölüm fragmanında neler oluyor? İşte son bölüm özeti ve izleme linki...

null
Güncellenme: 07:50, 23/11/2017
Diriliş Ertuğrul 97. bölüm fragmanı: Hedef Karacahisar Kalesi! Diriliş Ertuğrul 96. bölüm izle…

Aksiyon dolu sahneleri ile nefes kesen son bölümden sonra Diriliş Ertuğrul 97. yani yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin 96. bölümünün sona ermesinin ardından yeni bölüm fragmanı için de bekleyiş başladı. Yeni bölümde neler yaşanacağını araştıran izleyiciler, “Diriliş 97. bölüm fragmanı” ve “Diriliş Ertuğrul 97. yeni bölüm fragmanı” aramalarını yapmaya başladı. Peki yayıncı kuruluş Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanını yayınladı mı? İşte yeni fragman hakkında bilgiler ve Diriliş son bölüm özeti…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Heyecanla takip edilen Diriliş Ertuğrul 97. yani yeni bölüm fragmanı merak ediliyor. Dizinin yeni bölüm fragmanı dün akşam saatlerinde yayınlandı. Diriliş Ertuğrul’un 97. bölüm fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. İşte Diriliş Ertuğrul 97. bölüm fragmanı…

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 97. BÖLÜM FRAGMANI İZLE!

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Diriliş, dünyanın kaderini belirleyen adamın hikayesi. “O; Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleymanşah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu.

SON BÖLÜM ÖZETİ

Köle tüccarı Simko ve Tekfur Ares'in gönderdiği adamları alt eden Ertuğrul obasına dönmüş, obaya büyük bir sevinç hakim olmuştu. Ertuğrul henüz bu sevinci doya doya yaşayamadan Dündar'ın Hanlı Pazar'ı satmak üzere olduğunu öğrenmiş ve alplarıyla beraber Hanlı Pazar'a doğru dörtnala yola düşmüştü. Ertuğrul, Hanlı Pazar'ın satışına mani olabilecek mi? Satış anlaşması mühürlenmeden yetişebilecek mi? Dündar'a karşı tavrı ne olacak? Kendisine tuzak kuran Ares'e ne yapacak? Yokluğunda yaşanan gelişmeler karşısında nasıl davranacak? Diriliş Ertuğrul son bölümünü yayınlandığı anda aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 96. BÖLÜM İZLE!

Çavdar beylerini biat ettirip Hanlı Pazar'ı almaya giden Bahadır Bey, Ertuğrul'un dönüşünden sonra ne yapacak? Beyliği ve Hanlı Pazar'ı alabilecek mi? Ertuğrul ile aralarında nasıl bir münasebet gelişecek?
Tekfur Ares ve Emir Saadeddin, Ertuğrul'un dönüşünden sonra ne yapacak? Ertuğrul'a karşı ortak mı hareket edecekler? Yeni planları ne olacak? Ve Ertuğrul, Ares'e tuzak kurmasının bedelini ödetecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NEREDE ÇEKİLİYOR?

Diriliş Ertuğrul dizisinin bazı bölümlerinin İstanbul’da Beykoz ve Riva civarlarında çekiliyor.Diriliş Ertuğrul ilk sezonu için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası’na 2 plato kuruldu. Riva'daki plato, asıllarına uygun şekilde yapılan 600 metrekarelik Süleyman Şah otağı ve 35 adet çadırla birlikte toplam 40.000 m2 alanda kuruldu. Diriliş “Ertuğrul” set alanında ayrıca 12 adet değişik ebatlarda oba dükkanları, 1 adet kilimhane, otağ meydanı ve talimhane yer alıyor. Beykoz Kundura Fabrikası’nda 6000 m2'lik kapalı alana Halep, Halep Sarayı, arz odası, konuk odaları, koridorlar, zindanlar, Karatoygar mekanı, Selçuklu kasrı, Tapınakçılar salon ve odaları, tekke ve çadır içleri yapıldı. Yine Kundura Fabrikası'ndaki 5000 m2'lik açık alana Halep Çarşısı, kale içi, Süleyman Şah çadır içi, tapınakçıların zindanı, koridoru ve ibadethanesi inşa edildi.

Yayınlanma Tarihi:23:17,