Acun Ilıcalı, jetini yeniledi, Şeyma Subaşı Miami’ye uçtu

Dört yıldır kullandığı iş jetini geçtiğimiz hafta değiştiren Acun Ilıcalı’nın yeni jeti ile eşi Şeyma Subaşı Ilıcalı’nın Miami Palm Island’da aldığı malikaneye uçtu.

Acun Ilıcalı, jetini yeniledi, Şeyma Subaşı Miami’ye uçtu

Bora ERDİN

Televizyoncu Acun Ilıcalı eski uçağı Challenger 300’ü sattı yerine Challenger 605 tipi özel jet aldı. Geçtiğimiz hafta tescil işlemleri biten uçak Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan Sabiha Gökçen Havaalanı'na (İstanbul) geldi. 14 Aralık'ta ise İstanbul'dan yola çıkan uçak 6 saat 49 dakikalık uçuşun ardından Atlas Okyanusu'nda bulunan Santa Maria Adası'na indi. Burada ikmal ve bakımların ardından Şeyma Subaşı'nın içinde olduğu jet Miami Uluslararası Havaalanı'na geçti. Subaşı da Ilıcalı'ya ait uçakta bir fotoğraf paylaştı. Geçtiğimiz yıl Miami'nin zenginlerinin ve jet sosyetesinin oturduğu Palm Island bölgesinde 6 milyon dolara malikâne alan Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı Palm Island'dan da fotoğraf paylaşmayı ihmal etmedi. 22 Aralık tarihinde ise Ilıcalı'nın uçağı, ABD'nin Missouri eyaletine gidip aynı gün Miami'ye döndü. Şuan ise uçak Dominik’te bulunuyor.

ESKİ JETİ 4 YIL KULLANDI

Yurtdışında yaptığı program çekimleri nedeniyle sık sık uçan Acun Ilıcalı, eski jetini 9 milyon euroya daha uzun menzilli uçuş yapabilen Challenger 605'le değiştirdi. Ilıcalı işlerini hızlandırmak ve bekleme süresini azaltmak için uçağını baştan aşağı yeniledi. Yunanistan, Türkiye, Brezilya ve Meksika adına da Survivor yarışması yapan ünlü televizyoncu, 2011'de satın aldığı 2007 model Cessna Citation XL tipi iş jetini 2013'te satmıştı. Aynı yıl Kanadalı Bombardier şirketinin tasarımı olan TC-AFF kuyruk tecilli Challenger 300 alan işadamı  bu uçağı da geçtiğimiz ay sattı.

JETİN MENZİLİ KISAYDI

Menzili 7 bin 408 kilometre olan uçak Londra-New York, Dubai-Londra arasında duraksız uçabiliyor. Eski jetini çok uzun süre yakıt ikmali yapamadan havada kalamadığından ötürü satmak zorunda kalan Ilıcalı'ya bu değişim 9 milyon Euro’ya patladı. Kısa sürede işlerini hallederek zamandan tasarruf eden televizyoncu, haftada bir veya iki defa Türkiye'ye gidip geliyor.

seymasubasi
3
9899

Loading...