Acun Ilıcalı uçuş keyfi için 9 milyon Euro’yu gözden çıkardı

Kanal sahibi Acun Ilıcalı, yolculuklarında kullandığı özel jetini, 9 milyon Euro harcayarak daha uzun menzilli yeni bir modelle değiştirdi.

Acun Ilıcalı uçuş keyfi için 9 milyon Euro’yu gözden çıkardı

Pek az insan patronluk mertebesine ulaştığında çalışanlarıyla birlikte bu kadar içli dışlı olmayı başarır ve yine pek azı günlük hayatın bu kadar içinde olur. Genç yaşta iki kanal sahibi birden olan Acun Ilıcalı’dan bahsediyoruz. Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve program çıkışlarında arkadaşlarıyla halı sahada futbol oynayan bir adamdan… Kanalında yayınladığı bazı programların bizzat sunuculuğunu da üstlenen 48 yaşındaki Acun Ilıcalı başından üç evlilik geçmiş ve son evliliğinde düğün arabası olarak helikopter kullanarak kazancını da göstermekten çekinmemişti. Şeyma Subaşı ile geride bıraktığımız eylül ayında dünya evine giren Acun Ilıcalı bir yandan magazin figürü olmaya devam ederken bir yandan da patronlukta emin adımlarla yükseliyor.

UÇAĞINI YENİLEDİ

İşi gereği sürekli olarak uçakla seyahat eden ve yoğun temposundan dolayı tarifeli uçakları pek çok kez bekletmek zorunda kalan Acun Ilıcalı bu işin sürdürülebilir olmayacağını düşündüğü bir an özel uçak alma kararı vererek pahalı bir yatırıma imza atmış oldu. Bu her ne kadar dışarıdan bakınca burnu büyüklük olarak görülse de uçağını ünlü isimlere de kiralayan Ilıcalı aslında bu işten para kazanarak bir özel uçaktan ziyade bir yatırım aracı almış olduğunu gösteriyordu.

ucak-acun

Hayatının anlatıldığı ‘Survivor’ isimli kitapta bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Ilıcalı yatırım aracında değişikliğe gitti. Akşam’ın haberine göre Survivor için Türkiye- Dominik arasında mekik dokuyan Acun Ilıcalı eski jetini, 9 milyon Euro’ya daha uzun menzilli uçuş yapabilen Challenger 605'le değiştirdi. Ilıcalı, işlerini hızlandırmak ve bekleme süresini azaltmak için uçağını baştan aşağı yeniledi. Yunanistan, Brezilya ve Meksika adına da Survivor yarışması yaparak bir medya devi haline gelen ünlü televizyoncu, eski uçağını uzun menzilli uçuş yapan Challenger 605 tipi özel jetle değiştirdi.

UÇUŞ MENZİLİ ARTTI

Böylelikle Ilıcalı, menzili 7 bin 408 kilometre olan uçakla Londra-New York, Dubai-Londra arasında duraksız uçabiliyor. Eski jetini çok uzun süre yakıt ikmali yapamadan havada kalamadığından ötürü satmak zorunda kalan Ilıcalı'ya bu değişim 9 milyon euro'ya patladı. Kısa sürede işlerini hallederek zamandan tasarruf eden televizyoncu, haftada bir veya iki defa Türkiye'ye gidip geliyor.

Acun Ilıcalı belgeyi yayınladı! İlginizi Çekebilir Acun Ilıcalı belgeyi yayınladı!

 

İşte Acun Ilıcalı'nın 4 kızı! | Güncel haberler İlginizi Çekebilir İşte Acun Ilıcalı'nın 4 kızı! | Güncel haberler