Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Adı Efsane’de Sinan’ın mahalleye dönüşü dengeleri değiştirir
Adı Efsane’de Sinan’ın mahalleye dönüşü dengeleri değiştirir
Tayfa, çocukluk kahramanları Sinan’ın mahalleye gelişiyle mutlu olur; ancak, mutlulukları çok uzun sürmez. Adı Efsane yeni bölümüyle Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!
Magazin 18 Temmuz 2017 - 08:25

Adı Efsane bu akşam 23. bölümü ile ekrana geliyor. Tayfa, çocukluk kahramanları Sinan'ın mahalleye gelişiyle mutlu oluyor; ancak, mutlulukları çok uzun sürmüyor. Adı Efsane yeni bölümüyle Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de!

ADI EFSANE 23. BÖLÜM ÖZETİ

Seyfi'nin borçları yüzünden gelen icra Hakan'ı büyük bir sorumluluğa sürükler. Parasızlık her yerden sıkıştırmaya başlayınca Ali ve Sado da kendilerine iş aramaya başlarlar. Öte yandan Sinan'ın geri dönmesi geçmişin sıkıntılarını su üstüne çıkarırken, tüm dengeleri de değiştirir. Reyhan'ın babadan kalma evine alıcı çıkar. Ancak, bu alıcılar Reyhan'ın başına bela olurlar. Hakan, Ozan ve Fiko duruma müdahale eder; fakat, bu müdahale, işi çok başka bir boyuta sürükler.

23. BÖLÜM 2. FRAGMAN

 

KONUSU VE KÜNYESİ

Adı Efsane'de Hakan, Fiko, Sadık ve Ali liseler arası turnuvada şampiyon olmuş bir basketbol takımı olarak Durmazspor isminde yeni kurulan bir kulübün seçmeleri için yola çıkarlar. Ancak Durmazspor takımına içlerinden tek seçilen Hakan olur. Bu, artık onlar için bir yol ayrımıdır. Ali ve Sadık bu yeni durumu daha kolay kabullenirken Fiko'yu karakteri ve yapmak istedikleriyle büyük bir çatışma beklemektedir.

Bu konuda Fiko'yu ve Hakan'ı en çok zorlayacak kişi Ozan olur. Ozan, Hakan'ın teyzesinin oğludur ve bir süre onlarla yaşamak üzere mahalleye gelir. Cezaevinden yeni çıkmıştır ve ufak tefek mahalle mafyası işleri yapmaktadır. Ozan'ın onlara açtığı bu karanlık yol, Fiko'nun en büyük sınavı olacaktır, tabi Hakan'ın da.

17 sene önce mahalleyi terk edip kendisine yeni bir hayat kuran Reyhan, kocasının ölmeden önce iflas etmesi üzerine kızı Naz ile birlikte eski mahallesine geri dönmek zorunda kalır. Reyhan'ın amacı, eski dost ve hasımlarının olduğu bu mahallede, geçmişin gölgesinden kurtulup hayatta kalmaktır.

Adı Efsane'nin yeni sezonunda Hakan, iyi bir sporcu olmak ve var gücüyle çalışıp yükselmek için mücadele ederken, en yakın arkadaşı Fiko madalyonun diğer yüzünde karanlık sularda yüzmeye başlayacaktır. Aynı zamanda Reyhan ve Naz'ın mahalleye gelişi ile eski sırlar gün yüzüne çıkacak ve mahalledeki tüm dengeler alt üst olacaktır.

OYUNCULAR:

Cem Yiğit Üzümoğlu (Hakan), Baran Bölükbaşı(Fiko), Şenay Gürler (Reyhan), Engin Benli (Sinan), Hakan Ummak (Sadık), Kaan Sevi (Ali), Ferit Kaya (Ozan), Bülent Düzgünoğlu (Seyfi), Simay Barlas (Naz), Özgü Kaya (Sibel), Nurhayat Boz (Gülsüm)

Yapım:
D Yapım

Yapımcı:
Lale Eren, Ayşe E. Durmaz

Drama Koordinatörü:
Emel Sakarya Aksoy

Yönetmen:
Başak Soysal

Uygulayıcı Yapımcı:
Ebru Sakal

Senaryo:
Filiz Alpgezmen, Eylem Akın, Vural Yaşaroğlu, Murat Can Tura

Görüntü Yönetmeni:
Ferhat Uzundağ

Sanat Yönetmeni:
Aynur Topalak

Müzik:
Alpay Göltekin

Kaynak: Kanal D