Adnan Şenses’in kızı mezardaki törende sanat camiasına isyan etti

Sanatçı Adnan Şenses ölümünün 4'üncü yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anma töreninde konuşan kızı Arzum Şenses, törene sanat camiasından çok az kişi katılmasına sitem ederek,”Onlar da bir gün ölecek. Onlar da bir gün toprak olacak yani hiç kimse bu dünyada kalmayacak. Takdir onların bilemem Allah bilir. Biz görevimizi yapıyoruz” dedi.

Adnan Şenses’in kızı mezardaki törende sanat camiasına isyan etti

Şarkıcı Adnan Şenses ölümün 4’üncü yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından kabri başında anıldı. Zincirlikuyu Mezarlı’ğındaki anma törenine Adnan Şenses’in kızı Arzum Şenses, Eşi Leyla Şenses, Sanatçı Selami Şahin, Sanatçı Aslıhan Hünel ve sevenleri katıldı. Tören, Kuran-ı Kerim okunmasıyla ve dualar edilmesiyle başladı. Ardından Selami Şahin de Adnan Şenses için bir dua okudu.

Törende konuşan Adnan Şensen’in kızı Arzum Şenses,”Duygular her zamanki gibi aynı değişen bir şey yok. Acı her zaman için acı geçmez ‘baba’ çünkü. Sonuçta aynı parça aynı kan. Zor Allah kimseye vermesin ne o hastalıktan ne de böyle ölümden ama o her zaman benim için yaşayacak ve yaşıyor da yani. Hiçbir zaman kabul etmiyorum öldüğünü” ifadelerini kullandı.

adnan-senses

“ONLAR DA BİR GÜN ÖLECEK”

Anma törenine sanat camiasından çok az kişi katılmasına sitem eden Arzum Şenses,”Gelen de sağ olsun gelmeyen de sağ olsun. Onlar da bir gün ölecek. Onlar da bir gün toprak olacak yani hiç kimse bu dünyada kalmayacak. Takdir onların bilemem Allah bilir. Biz görevimizi yapıyoruz sadece babamın tek istediği “hayata beni tek düşünmeleri her zaman beni yaşatmalarını isterim ” derdi. Tek istediği oydu bende onu elimden geldiği kadar yaşatmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

“ŞAŞKINA DÖNDÜM”

“Böyle bir günde bende şaşkına döndüm” diyen Selami Şahin,”Üzülmemek elde değil. Üzüntü hiç bir şeyi geri getirmiyor. Gidenden bir haber yok. O bizim için çok önemlidir. Kalbi ruhu 1968 yılından beri biz dosttuk ne anılarımız ne günlerimiz var. Gerçekten bir çok arkadaşın gelmesi gerekirdi bence. Kimseye karşı değilim kimseye sitem etmem. Böyle bir günde ben de şaşkına döndüm”diye konuştu.

Annesinin babasının mezarını da ziyaret ettiğini söyleyen Şahin”Üzülmemek el de değil annemin babamın mezarı da caminin yanında gittim fatiha okudum hüngür hüngür ağladım. Maalesef istediğin kadar üzül göz yaşı ölüyü yakarmış dua okuyacaksın hayrat yapacaksın” dedi.

“25 SENELİK HAYAT ARKADAŞIMI KAYBETTİM”

Eşi Lale Şenses ise “25 senelik hayat arkadaşımı kaybettim. Seneler geçse de acısı azalmıyor daha çok artıyor. Daha çok yokluğunu hissediyorsun. Gerçek dostlar işte böyle günde belli oluyor. Allah razı olsun onlardan. O herkesin anmasına giderdi” dedi. İHA