Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ağlama Anne konusu ve oyuncuları: Duygusal dizi Ağlama Anne’de kimler oynuyor?
Ağlama Anne konusu ve oyuncuları: Duygusal dizi Ağlama Anne’de kimler oynuyor?
Ağlama Anne yeni sezonda ekranlarda olacak diziler arasında yer alıyor. Konusu ile dikkat çeken dizinin oyuncu kadrosunda pek çok ünlü isim yer alıyor. İşte, Ağlama Anne dizisinin oyuncuları ve konusu hakkında merak edilenler. İşte Ağlama Anne konusu ve oyuncuları...
Magazin 7 Ekim 2018 - 15:25

Ağlama Anne dizisinin oyuncuları kimler? Ağlama Anne’nin konusu ne? Ekranlarda bu sezon boy gösterecek olan Ağlama Anne dizisinde küçük yaşta yaptığı bir hata sonucu, evlat katili olmakla suçlanan Alev ile ailesinin duygu yüklü hikâyesi anlatılacak. Peki, Ağlama Anne dizisinin oyuncuları kimler? Ağlama Anne’nin konusu ne?

AĞLAMA ANNE KONUSU VE OYUNCULARI

Birce Akalay, Özlem Yılmaz ve Cansel Elçin gibi isimleri aynı projede buluşturacak olan Ağlama Anne yeni bölümleriyle her pazar diziseverlerin karşısında olacak.

Konusu

Ağlama Anne’nin konusu ise şöyle; Ablası Alev’in gayri meşru dünyaya getirdiği çocuğu Zeynep’i öldürmeye teşebbüs etmesinin ardından Zeynep’e sahip çıkan Damla, yıllar sonra Alev’in hapisten çıkarak, kızını geri istemesiyle, hayatını verdiği Zeynep’i kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İki kız kardeşin verdiği annelik mücadelesinin arasına bir de Zeynep’in öz babası Adnan girecektir.

Oyuncu Kadrosu

ÖZLEM YILMAZ (DAMLA FIRINCIOĞLU)

17 Temmuz 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Rizeli olan Özlem Yılmaz doğma büyüme İstanbullu. Doğduğu ve büyüdüğü yer ise Bakırköy. Özlem Yılmaz ilk öğretim yıllarını Kartaltepe İlköğretim Okulu’nda geçirdi ve ilk okuldan sonra kolejde okumaya başlayan oyuncu Kültür Kolejinde eğitimine devam etti. Lise yılları ise Ataköy Cumhuriyet Lisesinde geçti. Özlem Yılmaz eğitimini bittirdikten sonra çocukluğundan beri hayali olan mesleği yani oyunculuk için eğitim aldı.

ozlem-yimaz

Özlem Yılmaz, Damla Fırıncıoğlu karakterini canlandıracak.

Sinema ve tiyatro eğitimi almak üzere Müşfik Kenter’den özel ders almaya başladı ama kısa bir süre sonra babasını kaybettiği için çalışmalarına ara verdi. Bir yıl sonra eğitimine kaldığı yerden devam etmek için Müjdat Gezen Sanat Okuluna girdi ve oradan 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu. Unutulmaz ve Kara Ekmek dizilerinde de rol alan Özlem Yılmaz, 9 Kasım 2013 tarihinde 2011 yılından beri birlikte olduğu Ahmet Ayar ile evlendi. Çift 2015 yılında boşandı. Son olarak Ağlama Anne dizisinde rol alan Özlem Yılmaz, bu dizide Damla Fırıncıoğlu rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

BİRCE AKALAY (ALEV FIRINCIOĞLU)

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Birce Akalay, lise eğitimin Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü kazanan Birce Akalay burada aldığı eğitimi yarıda bırakarak, Haliç Üniversitesi Konservatuvar’ı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

birce-akalay-sli_16_9_1530682506

Birce Akalay Alev Fırıncıoğlu karakterini canlandıracak.

Son olarak Ağlama Anne dizisinde rol alan Birce Akalay, bu dizide Alev Fırıncıoğlu rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

CANSEL ELÇİN (ADNAN ALAN)

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 yılında doğdu. İlk ve orta eğitimini Paris'te Lycée Racine'de tamamladıktan sonra, aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. Bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatroya, Fransa'nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent'e yazılarak devam etti.

canselelcin3

Cansel Elçin

Gérard Depardieu, Sophie Marceau, Isabelle Adjani gibi isimlerin ders verdiği Ecole Florent’te Audrey Tautou'yla aynı sınıfta okuyan oyuncu, daha sonra New York'tan gelen ve Actor’s Studio'u kuran Lee Strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfeinden sinema ve tiyatro dersleri aldı. Son olarak Ağlama Anne dizisinde rol alan Cansel Elçin, bu dizide “Adnan Alan” rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

SEZİN AKBAŞOĞULLARI (ÖZLEM ALAN)

22 Nisan 1981 tarihinde İzmir’de doğdu. Babası subay, annesi ise öğretmen idi. Babasının tayinleri yüzünden İzmir, Ankara, Belçika, Diyarbakır, Sivas ve en son olarak tekrar Ankara’da yaşamıştır. 13-14 yaşlarında oyuncu olmayı seçmiştir.

sezin-akbasogullari

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra AnkaraBilkent ÜniversitesiTiyatro Bölümünden 2003yılında mezun oldu. . Oyunculuk yaşamına lise tiyatro ekibiyle oynadıkları ‘Yine Başladılar Şarkılarına’  adlı oyunla adım atmıştır. İlk çıkışını yakaladığı Beyaz Gelincik dizisindeki Ceren Aslanbaş karakteri ile ismini geniş kitlelere duyurdu. Sezin Akbaşoğulları, 2014 yılında “Ah Neriman” adlı dizide Perran Kutman,Tarık Ünlüoğlu, Avni Yalçın ile başrolde oynadı. Son olarak Ağlama Anne dizisinde rol alan Sezin Akbaşoğulları, bu dizide “Özlem Alan” rolü ile izleyici karşısına çıkacak.