Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ahmet Rıfat Şungar kimdir? Ünlü oyuncu Ahmet Rıfat Şungar kaç yaşında ve nereli?
Ahmet Rıfat Şungar kimdir? Ünlü oyuncu Ahmet Rıfat Şungar kaç yaşında ve nereli?
Yer aldığı dizi ve filmlerle adını duyuran yakışıklı aktör Ahmet Rıfat Şungar kimdir? Nuri Bilge Ceylan'ın 3 Maymun filmiyle adını yurt dışında da duyuran ünlü aktör kaç yaşında ve nereli? İşte ünlü oyuncu Ahmet Rıfat Şungar hakkında merak edilenler ve kısa hayat öyküsü...
Magazin 15 Mart 2018 - 15:10

Ahmet Rıfat Şungar kimdir? Ünlü oyuncu kaç yaşında ve nereli? soruları magazin gündeminde sık sık yer alıyor. Pek çok dizi ve film projesinde yer alan yakışıklı oyuncu Ahmet Rıfat Şungar ile ilgili az bilinenler…

AHMET RIFAT ŞUNGAR KİMDİR?

Ahmet Rıfat Şungar 9 Şubat 1983’te İstanbul’un Kartal ilçesinde doğdu. Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Kariyerine oyuncu olarak devam etmektedir.

İstanbul’da dünyaya geldi. Üniversitede iktisat üzerine eğitim almak isteyen Şungar istediği bölümü kazanamayınca arkadaşlarının da yönlendirmesi ile konservatuar sınavına girdi ve de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandı.

Konservatuarda Tiyatro bölümünü kazanan Şungar, mezun olmasının ardından ilk olarak tv dizisi Kaybolan Yıllar ile izleyicilerle buluştu. Bu dizinin ardından Aydın Sayman tarafından yönetilen sinema filmi Janjan’ın kadrosunda bulunan Şungar, 2008 yılında, Hatırla Sevgili’nin 2. sezonunda kısa bir süre rol alarak yeteneklerini daha fazla insana gösterme olanağı buldu.

ahmetfiratsungarfacebook

Ahmet Rıfat Şungar’ın hayatını değiştiren yapım ise, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Fransa-İtalya ve Türkiye ortak yapımı sinema filmi Üç Maymun oldu. Yavuz Bingöl ve Hatice Aslan ile beraber Üç Maymun’un başrollerini paylaşan Şungar, bu film sayesinde pek çok Avrupa ülkesinde tanınan bir oyuncu oldu. Üç Maymun 2009 yılında Oscar aday adayı olarak Türkiye’den yarışmaya gönderilirken, 6 dalda Yeşilçam Ödülü ve 4 dalda Siyad Ödülü kazandı.

2009 yılında Onur Ünlü’nün yönettiği Beş Şehir adlı sinema filminde rol alan genç oyuncu, ayrıca sevilen gençlik dizisi ES-ES’de de başrollerde yer aldı.

Boş zamanlarında basketbol ve yüzme ile uğraşan Şungar, fırsat buldukça kayak yapmayı da ihmal etmiyor.

2013 yılında yazar Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı romanından Mahinur Ergun’un senaryolaştırdığı “Merhamet” adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep karakterini canlandırdı.

Son güncelleme: 16:45 - 16.03.2018