Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Savaşçı dizisinin güzel doktoru Zeynep Elçin, hayatına dair en özel detayları paylaştı
Savaşçı dizisinin güzel doktoru Zeynep Elçin, hayatına dair en özel detayları paylaştı
Zeynep Elçin, Fox TV’nin yeni dizisi ‘Savaşçı’da rol alıyor. Yıldız Bozok karakterini canlandıran genç oyuncu hayatıyla ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.
Edda SÖNMEZ
Magazin 29 Nisan 2017 - 00:04

Zeynep Elçin, Fox TV'nin yeni dizisi ‘Savaşçı'da rol alıyor. Yıldız Bozok karakterini canlandıran genç oyuncunun hayatı pek çok isim gibi şöhrete giden yolda iniş çıkışlarla dolu geçmiş.

ÇOK HATA YAPTIM

Çocukluğunuz nasıl geçti?

Köyde büyüdüm. 18 yaşında Gaziantep'ten İstanbul'a geldim. Bu süreçte pek çok hata yaptım. Çocukluk hayalimdi oyuncu olmak. Üniversitede iktisat üzerine eğitim almayı bırakıp oyuncu olmak için İstanbul'a geldim. Ailemde, İstanbul'a gelip hayat kuran tek kişi benim. Kendimle gurur duyuyorum çünkü bugüne dek kimseye minnet etmedim.

3

Öncelikle sizi tanıyalım?
27 yaşındayım ve burcum Kova. Burcumun en büyük özelliği olan çalışkanlık ben de var. Gaziantep'te büyüdüm. Üniversite eğitimimi oyunculuk üzerine almadım ama gittiğim kurslar ve gözlem yeteneğimle oyunculuk anlamında kendimi geliştirdim.

Nasıl bir ailede büyüdünüz?
Mutaassıp bir ailede büyüdüm. Ailem çok tutucuydu ve oyuncu olmamı istemiyorlardı. 18 yaşından sonra oyunculuk yolculuğuna çıktım. Tecrübesizliğim yüzünden çok sıkıntı yaşadım ama bugün buradayım çok şükür.

1

Asıl başarı karakterinden uzak rolleri oynayabilmek

‘Savaşçı' dizisiyle yollarınız nasıl kesişti?
Limon Yapım'ın bir diğer projesi ‘Kırlangıç Fırtınası'nda rol almıştım. Emel Çölgeçen'in hayat verdiği Ülfet karakterinin gençliğini canlandırdım. O dizi bitince yeni projeleri ‘Savaşçı' için görüşmek istediler ve bu şekilde tekrar bir araya gelmiş olduk.

Canlandırdığınız karakterle benzer yönleriniz var mı?
Kesinlikle yok. Bu durum beni çok fazla zorluyor ama aynı zamanda da geliştiriyor. Bence asıl başarı karakterinden uzak rolleri oynayabilmek.

2

Önümüzdeki sezon tiyatro yapmak istiyorum 

Yakın dönemde kariyer planlarınız arasında ne gibi projeler var?
Tiyatro, bir kişinin oyunculuğunu sergileyebileceği en güzel yer. Seyircinin gözlerine bakarak oynamak ve rolündeki başarıyı alkışlarda hissetmenin tadı bir oyuncu için paha biçilemez. Bu yüzden önümüzdeki sezon dizinin yanı sıra tiyatro da yapmak istiyorum. Hayallerimden biri de sinema filminde oynamak. Aksiyon ya da dram filminde oynamak isterim. Uzun dönem kariyer planımda Hollywood'da bir sinema filminde oynamak da var.

Oyunculuğun en zor yani rakibinin çok fazla olması

Senin yaş grubunda oyuncu olmak isteyen tonlarca kişi var. Tabii başka bir kimliğe bürünme, beğenilme gibi oyunculuğun cezbedici yanları insanı kendine çekiyor. Oyunculuğun zorlu yanları ne oldu senin için?
Bence oyunculuğun en zor yanı talebin fazla olması. Ve çok fazla rakibin bulunması. 9 yıldır birçok zorlukla karşılaştım. Reklam filmlerinde oynadım. Figüranlık da yaptım. Tam artık olmayacak derken başka bir kapı açıldı. Bulunduğum noktaya gelene kadar çok çalıştım ve azim ettim. Ailem beni oyunculuk için destekledi ama ben onlardan maddi bir destek istemedim. Çalıştığım işlerden kazandığım paralar ile oyunculuk eğitimleri aldım. Bu noktaya kendi başarımla geldim diyebilirim. Hep kendi çabanla aldığın şeyler özeldir ya sanırım oyunculuk benim için bu yüzden özel.

Kibirli insanlara tahammül edemiyorum

Aşılmasını istemediğiniz sınırlar, tahammül edemediğiniz durumlar neler?
Sektörde en çok olan şey kibir. Kibirli insanlara tahammül edemiyorum. Böyle insanları görmezden gelir ve uzaklaşırım.

En çok korktuğum şey ölüm

Hayatta en çok korktuğunuz şey ne?
Ölüm.

3 kelimeyle Zeynep Elçin’i tanıtmanızı istesem. Sizi hiç tanımayan, sizinle yeni tanışacak birine kendinizi nasıl anlatırsınız?
Pozitif, eğlenceli, değer bilen…

Son güncelleme: 16:36 - 29.04.2017