Sözcü Plus Giriş

Ajda Pekkan’dan dostu Ayşe Ersayın’a son veda

Yakın Arkadaşı Ajda Pekkan'ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılırken hayatını kaybeden yönetmen ve yapımcı Ayşe Ersayın, İstanbul'da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Güncellenme: 15:52, 09/02/2017
Ajda Pekkan’dan dostu Ayşe Ersayın’a son veda

63 yaşında hayatını kaybeden Ayşe Ersayın için Erenköy Galip Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ersayın’ın yakın dostu Ajda Pekkan ile sanatçı dostları katıldı. Cenaze töreninde büyük üzüntü yaşayan Ajda Pekkan, “O benim canımdı ciğerimdi, her şeyimdi” dedi.

 

AJDA PEKKAN DA TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Taziyeleri başta Ajda Pekkan olmak üzere Ayşe Ersayın’ın annesi Güngör Ersayın, ablası Elif Banu Ersayın yeğeni Ali Sabri Söğüt kabul etti.

ayse-ersayin-ic-2

ÜNLÜ SANATÇI AYŞE ERSAYIN’LA SON ANLARINI ANLATTI

Uzun bir süre tabutun başında bekleyen Ajda Pekkan, sanatçı arkadaşlarının yardımıyla güçlükle ayakta durdu. Pekkan, yakın dostu için tabut başında dua ederken, gözyaşı döktü. Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan ünlü sanatçı, “Canım Ayşemizi kaybettik. Hepimizin başı sağolsun” diye konuştu.

ajda-ic-y-3ayse-ersayin-ic

“BİRLİKTE FİLM İZLEDİK”

Bir gece önce evinde ağırladığı Ayşe Ersayın ile geçirdikleri son anları da anlatan Pekkan, “Çok yakın arkadaşımdı. O hepimizin Ayşesiydi. Benim canımdı, ciğerimdi her şeyimdi. Bir gece evvel hep beraberdik. Beraber film seyrettik” dedi.

ayse-ersayin-ic-9ajda-ic-y

SANATÇI DOSTLARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Cenaze törenine Gülben Ergen, Hüner Coşkuner, Behzat Gerçeker, Ezgi Mola, Ömür Gedik, Ayşegül Aldinç gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanat camiasından isimler katıldı.

ayse-ersayin-ic-11

30 yıllık arkadaşını kaybettiği için büyük üzüntü yaşadığını belirten Hüner Coşkuner, “Çok iyi bir insanı kaybettik. merhametli bir insanı, etrafa güzellik saçan bir dostumdu. Kendisiyle ‘Dert bende derman sende’nin klibini çekmiştik. Hiç birbirimizi kırmadık. Onu bize kattıklarıyla uğurlayacağız” diye konuştu. Ersayın’ın yeğeni Ali Sabri Söğüt ise “Teyzemi kalp krizinden kaybettik. Benim hayattaki dayanağımdı. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

ayse-ersayin-ic-10

MERDİVENKÖY MEZARLIĞI’NDA DEFNEDİLDİ

Helallik alınmasının ardından Ayşe Ersayın için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Ersayın, Merdivenköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ayse-ersayin-ic-4
AYŞE ERSAYIN KİMDİR

Ayşe Ersayın, Özel Yükseliş Koleji'ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul’ a yerleşti. TRT de yayınlanan bir cumartesi eğlencesi programında Aydoğan Ergezen’e asistanlık yaptı.

Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen'le birlikte bu kanala geçti.

Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.

Star TV'de Piknik, Salı Pazarı, Kabere Kiboş, Şamata, Benimle Oynarmısın yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı.

Star TV'de çalışırken yüze yakın konser çekti.

Konser çektiği bazı sanatçılar:
Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama.

İlginizi ÇekebilirÜnlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! (Ayşe Ersayın kimdir?)Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! (Ayşe Ersayın kimdir?)
Yayınlanma Tarihi:15:33,