Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ajda Pekkan’ın baba korkusu
Ajda Pekkan’ın baba korkusu
Türk pop müziğin efsane isimlerinden Ajda Pekkan, Hülya Koçyiğit'in televizyon programına katıldı ve burada, yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafın hikayesini ekranları karşısındaki seyirciyle paylaştı.
Magazin 30 Aralık 2019 - 11:06

Ses Dergisi yarışmasındaki anlarıyla hafızalarda yer eden Hülya Koçyiğit ve Ajda Pekkan yıllar sonra o fotoğrafla ilgili konuştu. O fotoğrafın sırrı yıllar sonra ortaya çıktı! Koçyiğit, TRT 2'de yayınlanan “Film Gibi Hayatlar”da Ajda Pekkan'ı ağırladı. Programa Koçyiğit ve Pekkan'ın birlikte katıldıkları Ses Dergisi yarışmasındaki anıları damga vurdu.

Ses Dergisi yarışmasına fotoğrafını babasının bir arkadaşının gizlice gönderdiğini belirten Ajda Pekkan, kendisini dergide gördüğünde çok şaşırdığını anlattı. Hülya Koçyiğit de o günlere dair anısını paylaştı:

“Ben senin o güzel yüreğini bu yarışmada tanıdım. Metin Erksan ‘Susuz Yaz' filminde beni oynatmaya karar verdikten sonra bu yarışmaya katılmamı istemişti. Deneme çekimi için bizi plaja davet etmişlerdi, biz oraya yetenek sınavına gittiğimizi düşünüyoruz ama ‘Şimdi kızlar lütfen mayonuzu giyin, öyle görüntünüzü alacağız' dediler. Soyunma odasına gittik ama benim yanımda mayo yok. Derken oradan kadife bir ses ‘Ben bikini giyeceğim, sen benim mayomu giyebilirsin' dedi. Dostluğumuz o gün başladı. Ne mutlu ki seni tanıdım.”

“CANIM ARKADAŞIM HÜLYA’YA VERMİŞTİM MAYOMU”

Ajda Pekkan, “Babam bana ‘Niye bikini giydin' dediğinde ‘Benim canım arkadaşım Hülya'ya vermiştim mayomu' demiştim” diyerek o günlerdeki arkadaşlıkların önemine vurgu yaptı. 1963 yılında düzenlenen yarışmada Ajda Pekkan birinci, Hülya Koçyiğit ise ikinci olmuştu.