Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ajda’ya aşık şoför
Ajda’ya aşık şoför
Tarih boyunca hiçbir aşk ve aşkla yazılan mektup gizli kalmıyor. Tıpkı 36 yıl önce Ajda Pekkan’a yazılan mektup gibi...
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 17 Şubat 2018 - 02:19

1982 yılında en çok satan magazin gazetesi Modern, en güzel aşk mektubu yarışması başlatmıştı. Yarışmada Tepebaşı'nda yaşayan bıçkın şoför Menazil Çavuşoğlu'nun Ajda Pekkan'a yazdığı mektup birinci olup 5 bin lira ödül kazanmıştı. O mektup, tarihin tozlu raflarından çıktı. İşte Ajda Pekkan’ın “Çok şeker” diyerek tanımladığı o mektup…

İşte o mektup

“Hayatımın eksantriği, ömrümün farı, kalbimin santralı… İnan sana bu mektubu yazarken, kalbim avans vermiş sekiz silindirli Cadillac motoru gibi vuruyordu. Ama şimdi ikinci viteste yokuş yukarı su kaynatmış radyatörden farksızım. Bir akşam gazinonun önünden geçerken, sen revizyondan yeni çıkmış bir Mercedes keyfine benzeyen sesinle şarkı söylüyordun. Sesinin güzelliği şarj etti kalbimin aküsünü. Ah benim son modelim. Burada mektubuma son verirken sana 385 ampul şarj ve 24 volt kuvvetle bir öpücük kondurur, iki ambale ile kontağı kapatırım…”